TATRA TRUCKS a TATRA Buggyra Racing Team pokračují spolu i nadále

TATRA TRUCKS a TATRA Buggyra Racing Team pokračují spolu i nadále
Autor: Tatra Trucks|Popisek: Ilustrační obrázek
25 / 07 / 2018, 19:00

TATRA Buggyra Racing Team bude s tovární podporou pokračovat v dobývání dakarského „Beduína" i následující dva roky. Ze samotných počátků spolupráce, kdy šlo především ze strany roudnického týmu Buggyra o přípravu motorů se v roce 2013 vykrystalizovala smlouva o tovární podpoře automobilky TATRA TRUCKS a.s.

Ze samotných počátků spolupráce, kdy šlo především ze strany roudnického týmu Buggyra o přípravu motorů se v roce 2013 vykrystalizovala smlouva o tovární podpoře automobilky TATRA TRUCKS a.s.

Přesně dle daného harmonogramu a zvolené strategie obsazoval soutěžní tým TATRA Buggyra Racing rallye dakarského typu se zvláštním zaměřením na vlastní soutěž Dakar jako vrcholný bod každoroční snahy o úspěšný boj s celosvětovou konkurencí. Od motoru Gyrtech a prvního soutěžního speciálu T 815 „Fat Boy" narostl tým TATRA Buggyra Racing o další dva soutěžní speciály vrcholné úrovně TATRA PHOENIX G2 a TATRA PHOENIX G3 a několik doprovodných vozidel postavených na základě modelů klíčové obchodní řady TATRA PHOENIX včetně nejmodernějšího civilního provedení s přívlastkem „Euro6".

Skvělá pověst
Vrcholné zážitky a možnosti opakovaně pociťovat hrdost na značku TATRA všem fanouškům, obchodním partnerům, zákazníkům a v neposlední řadě zaměstnancům společnosti TATRA TRUCKS a.s. pravidelně zprostředkovává jeden z nejlepších dakarských jezdců s kamiony Martin Kolomý, pravidelně doplňovaný v posledních třech letech dalšími skvělými jezdci jako je Jaroslav Valtr, Aleš Loprais nebo Martin Šoltys. Ostatně o jeho pozici ve světovém „pelotonu" dakarských specialistů snad nejlépe hovoří nedávné významné ocenění ze strany jednoho z největších konkurentů.

Dakar 2019 a 2020
Vzhledem k dosaženým výsledkům a pravidelnému naplňování postupných cílů byla podepsána mezi společností TATRA TRUCKS a.s. a závodním týmem Buggyra další dvouletá smlouva o spolupráci na zajištění a realizaci účasti především na světoznámé rallye Dakar a některých dalších soutěží dakarského typu na roky 2019 a 2020. Hlavním jezdcem nesoucím břímě skvělé pověsti vozidel TATRA na světových kolbištích bude opět Martin Kolomý.

Smlouva o spolupráci a existenci TATRA Buggyra Racing týmu zahrnuje tovární podporu formou dodávek dílů a technické pomoci za exkluzívních podmínek. Navíc, oproti předcházejícím smlouvám z minulosti je obohacena o další výhodné synergické efekty. Jedním z nich a zároveň jedním z nejdůležitějších, je fakt, že jezdci Buggyry a především dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích FIA a dvojnásobný mistr Číny v závodech na tahačů na okruzích se speciálem TATRA PHOENIX a mnohonásobný držitel rychlostních a vytrvalostních rekordů David Vršecký se budou podílet také na testování nově vyvíjených vozidel TATRA se zaměřením na konstrukční ladění podvozku.

Na rallye Dakar 2019 a 2020 a dalších menších soutěžích dakarského typu uvidíme opět evoluční varianty soutěžních speciálů TATRA PHOENIX v přísně trambusovém provedení, plně odpovídající své předloze v podobě nejmodernějších civilních vozidel TATRA.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: Tatra Trucks

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace