TATRA vítězí v první etapě Silk Way Rally 2017

TATRA vítězí v první etapě Silk Way Rally 2017
09 / 07 / 2017, 11:00

Vytrvalostní závod, u nás známý také jako Rallye Hedvábné stezky, jenž vede z Ruska přes Kazachstán do Číny, odstartoval 7. července a skončí 22. července 2017.

Na Silk Way Rally 2017 kamiony TATRA nasadil jako už tradičně tým TATRA BUGGYRA RACING, který úzce spolupracuje s automobilkou TATRA TRUCKS. Hlavní pozornost se upírá na soutěžního jezdce Martina Kolomého, několikanásobného úspěšného účastníka Rallye Dakar a dalších vytrvalostních závodů Cross-Country, který do soutěže vyrazí se závodním speciálem TATRA PHOENIX. Účastí týmu TATRA BUGGYRA RACING na Silk Way Rally 2017 se tak vedle sportovní stránky naplňuje i plánovaný testovací program vozů TATRA, jenž automobilka TATRA TRUCKS společně se závodním týmem realizuje. Další kamion TATRA PHOENIX týmu TATRA BUGGYRA RACING bude na trati rallye působit jako podpůrný vůz.

„Na vozu Martina Kolomého je nastavený dlouhodobý testovací program, který je zaměřený zejména na podvozkové komponenty, především na nápravy s kotoučovými brzdami,“ řekl Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti TATRA TRUCKS. „Po zkušenostech z minulého ročníku Rallye Dakar bylo rovněž ve spolupráci s techniky společnosti TATRA TRUCKS modifikováno řízení vozidla a provedeny úpravy na přídavné převodovce. Věříme, že se tyto úpravy osvědčí,“ dodal Radomír Smolka.

Vedle testovacího programu je Silk Way Rally pro automobilku TATRA TRUCKS důležitá i z hlediska obchodní strategie a navyšování exportu sériových vozidel. „Silk Way Rally má pro Tatru velký význam kvůli trase vedoucí přes země, které jsou pro nás obchodně velmi zajímavé,“ vysvětlil Martin Šustek, člen představenstva a ředitel obchodu a marketingu TATRA TRUCKS. „Na ruském trhu evidujeme zvýšený zájem o vozidla TATRA a chceme expandovat i na další východní trhy. Účast na těchto sportovních podnicích nám k tomu může významně pomoci,“ upřesnil Martin Šustek.

Kromě Martina Kolomého se za volantem speciálu značky TATRA představil na Silk Way Rally 2017 i Aleš Loprais. Synovec šestinásobného vítěze dakarské rallye Karla Lopraise jede ve vlastním týmu. Na oba české účastníky v kategorii kamionů a několik dalších závodníků čeká náročná trasa dlouhá takřka deset tisíc kilometrů. Ta bude rozdělená do čtrnácti etap napříč Ruskem, Kazachstánem a Čínou.

První etapu, která se jela 8.7. vozy Tatra opanovaly v pořadí Martin Kolomý (Tatra Phoenix n ° 311) a Aleš Loprais (Tatra 815/2 n ° 305). 

Martin Kolomy (CZE / Tatra Phoenix n ° 311): „Jsme zvyklí na jízdu v těchto podmínkách, doma v České republice. Samozřejmě to znamená, že zítra budeme čistit cestu. Pro mě to nebude problém, ale pro mého spolujezdce, který přichází z WRC a předtím nezávodil v rally-raid ano...“

Zdroj: Tatra, Silk Way

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace