Tchaj-wan se bojí čínské invaze. Provádí bojová cvičení

Tchaj-wan se bojí čínské invaze. Provádí bojová cvičení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: taiwanská stíhačka
19 / 01 / 2017, 11:30

Tchaj-wan zkouší bojovou připravenost své armády. Obává se možného ozbrojeného konfliktu s Čínou.

Taiwan tímto způsobem reaguje na zvýšené aktivity Číny v Tchaj-wanském průlivu, kde minulý týden operovala čínská letadlová loď. Na to Tchaj-wan reagoval vysláním stíhaček a svého loďstva.

Nyní se tchaj-wanská armáda připravuje na možný konflikt vojenskými manévry. Dvoudenní cvičení začala v úterý a mimo jiné simulují vpád čínské armády přes Tchaj-wanský průliv. Část tchaj-wanských jednotek se shromáždila ve městě Tchaj-čung v centrálním Tchaj-wanu.

Shromáždily se zde kromě vojáků i tanky, útočné helikoptéry či těžká bojová technika. Svou bojovou připravenost aa schopnosti názorně ukázala jednotka skydiverů, známá jako ,,Tým mocného draka". Mluvčí ministerstva obrany Chen Chung-chi ke cvičení řekl, že armáda provádí aktivní opatření, aby si mohla v reálném případě poradit s se situací, která panuje v Tchaj-wanském průlivu.

Tchaj-wan i přes probíhající vojenská cvičení dává přednost mírovému vyřešení mimořádné napjaté situace mezi oběma zeměmi, jak už se nechala tchaj-wanská prezidentka Cchaj Jing-wenová slyšet.

 

psali jsme:

Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wenová: Čína se vrátila k osvědčené cestě zastrašování

Hrozí už válka? Tchaj-wan vysílá stíhačky, Čína vstoupila do Tchaj-wanského průlivu

 

 

Zdroj: theguardian.com 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace