Tchaj-wan vypustí na oběžnou dráhu svůj první domácí satelit Formosat-5. Pomůže předcházet přírodním katastrofám

Tchaj-wan vypustí na oběžnou dráhu svůj první domácí satelit Formosat-5. Pomůže předcházet přírodním katastrofám
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: satelit
22 / 07 / 2017, 16:00

Tchaj-wan vypustí svůj první domácí satelit na oběžnou dráhu. Tam jej dopraví americká raketa.

Tchaj-wan se chystá vypustit svůj první satelit Formosat-5 na oběžnou dráhu. Satelit stál necelé 4 miliardy korun a váží 450 kilogramů.

Formosat-5 byl přesunut 19. července na americkou leteckou základnu Vandenburg v Kalifornii a 25. srpna pak bude satelit dopraven raketou Falcon 9, vlastněnou společností SpaceX Elona Muska, do vesmíru. Tam bude monitorovat po dobu pěti let různé ,,aktivity na Zemi".

 

Taiwan to launch its first self-developed satellite //t.co/rTPQb2aQL0

— Daily Mail Online (@MailOnline) 20. července 2017

Podle ministra vědy a technologií Chen Liang-gee je schopen Formosat-5 pomoci předcházet různým živelným katastrofám na Zemi. Jedním z jeho úkolů bude rovněž ,,ekologický" monitoring na Zemi.

Liang-gee prohlásil, že tchaj-wanský satelit může přispět svými aktivitami ve vesmíru i technologické diplomacii či dalšímu akademickému výzkumu.

psali jsme:

Indové dopravili do vesmíru první český technologický satelit

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.