Technologie rozpoznávání obličeje společnosti Panasonic zajišťuje bezpečnost fotbalových utkání

Technologie rozpoznávání obličeje společnosti Panasonic zajišťuje bezpečnost fotbalových utkání
17 / 11 / 2019, 17:00

Fotbalový klub Brøndby IF z dánské Superligy stejně jako zbytek odvětví čelí v poslední době problému klesající návštěvnosti. Jeden z důvodů představuje atraktivnost a pohodlnost živých televizních vysílání, další překážkou pro osobní návštěvu stadionu je pak pro mnoho diváků nebezpečí ze strany fanatických fanoušků. Vedení dánského klubu se rozhodlo začít problém řešit a implementovalo softwarové řešení FacePRO™ od společnosti Panasonic.

Software pro rozpoznávání obličejů Panasonic nabízí vysokou úroveň přesnosti. Tato technologie dokáže v reálném čase vyhodnocovat záběry z až 20 bezpečnostních kamer a propojit je s databází až 30 000 registrovaných obličejů. Systém FacePRO™ dokáže navíc identifikovat i obličeje, které jsou při použití konvenčních technik těžko rozeznatelné, jako například obličeje snímané z ostrého úhlu nebo schované či zakryté slunečními brýlemi nebo šátkem. Americký Národní institut standardů a technologie (NIST) na základě nezávislých testů dokonce tento systém označil jako nejpřesnější software pro rozpoznávání obličejů na trhu.

Systém je implementován velmi citlivým způsobem tak, aby bylo do nejvyšší možné míry chráněno soukromí a osobní údaje fanoušků. Ostraha má v každé fázi proces pod kontrolou. Technologie upozorní na potenciální delikventy se zákazem vstupu a věci se pak ujmou bezpečnostní poradci a provedou další průzkum, než se podnikne jakákoli akce. Řešení je založeno na práci lidí s podporou technologie. Chráněno je i soukromí a osobní údaje, protože technologie rozpoznávání obličeje neukládá snímky ani údaje žádných fanoušků kromě těch, kdo jsou registrováni jako osoby se zákazem vstupu. Kromě toho se veškeré osobní údaje ukládají na interní server, který není připojený k internetu ani jinému systému, čímž se zásadně snižuje jakékoli kybernetické riziko úniku osobních dat.

Technologie rozpoznávání obličeje od společnosti Panasonic má velký potenciál ve využití i v dalších sportovních odvětvích, zábavním průmyslu nebo například na letištích. Využitelná je zejména tam, kde se scházejí velké davy nebo kde se využívají systémy na prodej lístků. Systém FacePRO™ přispívá k bezpečnějšímu a příjemnějšímu prostředí na stadionu, protože urychluje vstup a zmírňuje tlak, kterému čelí ostraha. Zároveň také vždy zajišťuje ochranu soukromí a osobních údajů.

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: //www.panasonic.com/global.

 

 

Tagy článku