Tělo chlapce napadeného aligátorem v Disney resortu bylo nalezeno

Tělo chlapce napadeného aligátorem v Disney resortu bylo nalezeno
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
16 / 06 / 2016, 09:30

Policejní potápěči nalezli ve středu tělo dvouletého chlapce, kterého v Orlandu odtáhl aligátor do laguny.

Rodina chlapce byla na dovolené v Walt Disney World v Orlandu na Floridě. Dítě aligátor napadl v úterý večer na břehu a přes veškerou snahu rodičů chlapce jménem Lane odtáhl do laguny.

Šerif Orange County Jerry Demings řekl, že spolu s katolickým knězem oznámili rodině, že chlapcovo tělo nalezeno poblíž místa, kde zmizelo a bylo zcela neporušené. Pitva bude provedena, dodal Demings, předpoklad je, že dítě bylo aligátorem utopeno.

"Byl těžké tuto zprávu předat," řekl Demings na tiskové konferenci. "Samozřejmě, že rodina byla rozrušená, ale také věřím, že se jim ulevilo, že jsme byli schopni najít jejich syna ... takže se mohou vyrovnat s tím, co se stalo."

Aligátor byl dlouhý něco mezi 1,2 a 2 metry.

V laguně bylo během hledání uloveno a zabito pět aligátorů, jak se hledaly stopy k nalezení chlapce. Podle Nicka Wileyho z místního odboru pro divokou zvěř je ale příliš brzy na to říct, zda některý z nich je viníkem smrti chlapce.

Disney resort ve středu uzavřel pláže a přístavy a potápěči prohledávali umělou lagunu, která je místy hluboká více než 4 metry.

Na břehu jsou značky zakazující plavání v laguně, ale chlapce chytl aligátor na břehu, kde si Lane pod dozorem rodiny hrál. Značky výslovně nevarují před aligátory, a Disney prý situaci přezkoumá.

Chlapcův otec se vrhl do vody a utrpěl drobné řezné rány na paži, když se snažil zápasit o život svého dítěte s aligátorem, řekl Jeff Williamson, mluvčí úřadu šerifa Orange County.

Aktivisté již napadli v prohlášeních společnost Disney, že díky špatnému značení, které explicitně nevaruje před aligátory přislo dítě o život, stejně jako pět aligátorů, kteří v podstatě dělali jen to, co je jejich přirozenost.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace