Téměř 300 potenciálních teroristů bylo za devět měsíců zatčeno v souvislosti s teroristickými aktivitami ve Francii

Téměř 300 potenciálních teroristů  bylo za devět měsíců zatčeno v souvislosti s teroristickými aktivitami ve Francii
Autor: Flickr.com|Popisek: Bernard Cazeneuve
12 / 09 / 2016, 19:00

293 lidí bylo nějakým způsobem zapleteno do teroristických aktivit či patřili k radikálně islamistickým skupinám, informoval francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Dodal, že tím, že bylo zatčeno tolik lidí, byly také zmařeny desítky atentátů, které by zatčení napojeni na radikálně teroristické organizace provedli. Ministr však na druhé straně varuje, že to v žádném případě neznamená, že Francie může být v následujících měsících ušetřena dalších teroristických útoků.

Cazeneuve v pondělí při zveřejnění této bilance prohlásil, že Francie ale udělá vše, co je v jejích silách, aby se dalším teroristickým útokům vyhnula. Ministr vnitra se chce rovněž zaměřit na ty džihádisty, kteří nejsou na oficiálním teroristickém seznamu, protože používají ,,zabezpečené a soukromé kanály komunikace".

K 293 zatčeným pak Cazeneuve dodal, že je to důkaz toho, jak tvrdě Francie bojuje s terorismem a Islámským státem.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace