Téměř 700 imigrantů se v noci utopilo ve Středozemním moři.

Téměř 700 imigrantů se v noci utopilo ve Středozemním moři.
Autor fotografie: TWITTER / Francesco Rocca ?@Francescorocca|Popisek: Dalších 700 mrtvých
19 / 04 / 2015, 14:00

AKTUALIZOVÁNO / V noci ze soboty na neděli se 120 kilometrů od Lampedusy potopila loď se 700 uprchlíky, podařilo se zachránit pouze několik desítek.

20.4.2015 / Na lodi prý bylo 950 lidí, z toho až 50 dětí a asi 200 žen. Podle italských úřadů není zatím možné svědectví ověřit. „Pašeráci zamkli dveře a bránili, aby vyšli ven," řekl muž původem z Bangladéše, který byl helikoptérou přepraven na Sicílii. (zdroj: novinky.cz)

Utečenci se plavili na plavidle pouze 30 metrů dlouhém asi 17 mil od libyjského pobřeží. Když uviděli v blízkosti nákladní loď, nahrnuli se k jedné straně a plavidlo se převrátilo. Portugalská nákladní loď se pokusila zachránit přeživší, ale podařilo se to údajně jen padesáti z nich. Podle očitých svědků plavaly na hladině stovky utonulých. 

Do největší zaáchranářské akce se zapojilo 23 lodí a tři vrtulníky. Všichni zachránění byli převezeni na Sicílii (zdroj: mirror.co.uk)

Zdroj YouTube, News Tv2000

Do Itálie připlouvají každý den po moři stovky vystěhovalců ze zemí severní Afriky. Jen za poslední týden bylo v Sicilském průlivu zachráněno 11 tisíc lidí, zdůrazňují italská média. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

"Itálie hlásí až dva tisíce utečenců denně. Papež žádá o pomoc s uprchlíky"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace