Téměř polovina Němců si přeje odchod z EU. Hrozí Gerexit?

Téměř polovina Němců si přeje odchod z EU. Hrozí Gerexit?
30 / 11 / 2016, 15:00

Téměř polovina všech Němců si přeje uspořádat referendum o dalším setrvání Spolkové republiky v Evropské unii.

A téměř dvě třetiny Němců je v unii nespokojeno a tvrdí, že EU "míří špatným směrem", píše dnes britský server express.co.uk.

Podle průzkumu  provedeného společností TNS Infratest Politikforschung se 67 procent Němců domnívá, že by EU měla změnit svoje politické směřování a pouze 39 procent pokládá EU za "výhradně pozitivní." 

Výsledky průzkumu jsou tvrdou ránou pro kancléřku Merkelovou, která je kritizována za její imigrační politiku otevřených dveří. Ta už ale změnila svoji rétoriku a minulý týden oznámila svůj plán na deportaci 100 tisíc migrantů.  

Téměř polovina všech respondentů se domnívá, že uprchlická krize je největší problém, kterému Německo čelí a její řešení vidí pouze ve spolupráci s dalšími 27 členskými státy. Přesto si více než čtvrtina Němců myslí, že je ostatní země EU nechaly na holičkách. Zdroj: zeit.de

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.