Tepelná roztažnost: Ruský miliardář skupuje Pacifik. Obnoví říši Romanovců

Tepelná roztažnost: Ruský miliardář skupuje Pacifik. Obnoví říši Romanovců
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: ostrov
10 / 02 / 2017, 18:00

Ruský miliardář chce ,,po svém" obnovit říši Romanovců.

Přestože Rusko ani přes třeskuté zimy nikdy nepatřilo mezi koloniální státy, ruský miliardář Anton Bakov chce rozšířit, respektive znovuobnovit legendární říši Romanovců v teplotně přívětivějším klimatu. Za tímto účelem začal jednat s vládou státu Kiribati o pronájmu ostrovů. Chce do těchto ostrovů investovat stovky milionů dolarů.

Poslední Romanovci byli zastřeleni bolševiky na osobní příkaz Lenina v roce 1917 a Bakov si sám sobě slíbil, že ji obnoví. Navrhl proto kiribatské vládě  pronájem neobydlených ostrovů Malden, Starbuck a Millenium ležících v Pacifiku, kde zřídí svou ,,základnu alternativního Ruska" a vybuduje zde v prvé řadě infrastrukturu pro turisty.

Milkiardář si vybral ostrovy proto, že tam panuje velmi příjemné klima a ostrovy jsou rozlehlé. Podle vlády státu Kiribati se bude jednat o největší investici do neobydlených ostrovů. Bakov plánuje na třech jím vybraných ostrovech postavit přístavy, letiště, solární elektrárny, školy, nemocnice a bydlení pro zaměstnance.

Bakov také chce na ostrovech zavést pěstování tropického zemědělství a ,,ekohotely". Než se ostrovy plně rozvinou, bude to podle Bakova trvat zhruba 10-15 let. I když se ostrovy stanou pro Bakova základem ,,alternativního Ruska" a obnovu budoucí vysněné Romanovské říše, miliardář nepředpokládá, že by v prvním sledu na ostrov přesídlilo velké množství Rusů z důvodu moc velké vzdálenosti a drsného klimatu, jež je podle něho pro Rusa moc drsné.

 

Zdroj: theguardian.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.