Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané

Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
10 / 02 / 2015, 09:00

10.2.2015 / Evropu nezajímá osud syrských křesťanů, kteří uprchli před islámisty. V uprchlických táborech jsou umístěni mezi muslimy, kteří je terorizují a vyhrožují jim smrtí. Asyrské Kulturní sdružení Saarlouis si stěžuje německému ministru vnitra.
Zdroj: bild.de, reflex.cz

Předseda sdružení Charli Kanoun tvrdí, že syrští uprchlíci - křesťané - jsou terorizováni  v německým uprchlických táborech právě muslimy. Například v uprchlickém zařízení v německém Lebachu jsou křesťané zastrašováni muslimskými žadateli o azyl, plivají na ně a znesvěcují jejich náboženské symboly.

Syřané byli svědky rozhovoru muslimských uprchlíků o tom, že ti "chtějí dostat svoje rodiny do bezpečí v Německu, aby se potom vrátili zpět do Sýrie válčit po boku islámských radikálů". Mezi sebou se dokonce baví o tom, zda je lepší podříznout nevěřícímu krk zezadu nebo zepředu.

Syrští křesťané se také obávají radikalitace názorů v západních zemích, kdy si nejsou ani křesťané jisti, zda se nestanou terčem radikálů.

Do německých médií stále více prosakují zprávy o vzrůstajícím množství radikálních muslimů, kteří se ukrývají mezi žadateli o azyl. Jedná se přitom o velmi citlivé téma, protože na základě své neblahé minulosti je německá společnost opatrná a odmítavá na jakékoliv případné restrikce vůči kterékoliv náboženské menšině. A nikdo si vlastně neví rady s tím, jak zabránit v příchodu do země muslimům, kteří německé ústavy zneužívají dle libosti. (zdroj: reflex.cz)

O osudech křesťanských uprchlíků ze Sýrie jsme psali v článku "Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi".

Občanská válka v Sýrii rozpoutala v této oblasti humanitární katastrofu. Syrští uprchlíci jsou rozmístěni ve sběrných táborech v Turecku ("Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie") i v Jordánsku. Nevládní organizace uvádí, že Sýrii už opustilo více jak deset milionů obyvatel.

Syřané se snaží dostat z uprchlických táborů dál na západ, především po moři. Kromě Itálie a Řecka směřují uprchlíci především do sousedního Německa (jen za období od ledna do září 2014 požádalo o azyl v Německu celkem 136 039 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku (85 325 osob), což představuje nárůst o neuvěřitelných 59,4 procent) - o tom jsme psali v článku "Německo hlásí rekordní počet žádostí o azyl".

Na hranicích s EU s cílem získat azyl v některé z evropských zemí se v současnosti tlačí až 25 miliónů uprchlíků ze zemí sužovaných ozbrojenými konflikty (článek "Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení")

Psali jsme také:

Jordánsko: Toto je třetí světová válka

Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti

Hrozí další světová válka?

Imám vyzval k zabití a ukřižování teroristů

Osmiletý Francouz řekl ve škole: "Já nejsem Charlie. Já jsem s teroristy" a začalo peklo

IS: Butiky a kosmetické salony jsou dílem ďábla

Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Tagy článku