Terorista z Berlína byl narkoman. Užíval kokain i extázi

Terorista z Berlína byl narkoman. Užíval kokain i extázi
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Anis Amri
17 / 01 / 2017, 18:00

Anis Amri, který v Berlíně na vánočním trhu zabil¨12 lidí, byl s největší pravděpodobností závislý na drogách.

Vyplývá to z dosud ze zatím nezveřejněných výsledků vyšetřování, které cituje deník Bild. Podle něho užíval Amri pravidelně zejména kokain a extázi.

Prodejem drog se také živil, což policie věděla ještě před spácháním teroristického činu z 19. prosince.

Důležitou otázkou vyšetřování také bude, zda Amri byl pod přímým vlivem drog, když spáchal teroristický útok. V batohu, který policie bezprostředně po atentátu prohledala, však drogy nenašla.

Německé tajné služby čelí v současné době kritice, že i když byl Amri potenciálním bezpečnostním rizikem, tak jej pustily z hledáčku.

 

psali jsme:

Amriho příbuzný v Tunisu byl napojen na Islámský stát

Terorista Amri byl náhodou zastřelen v Itálii. Němci se diví, jak se tam dostal

 

 

Zdroj: bild.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.