Teroristé IS provádějí v USA masívní nábor nových členů.

Teroristé IS provádějí v USA masívní nábor nových členů.
15 / 10 / 2015, 15:45

Ředitel FBI James Comey uvedl, že náboráři IS provádí masívní rekrutování nových členů "24 hodin denně" po celých Spojených státech.

Už letos v květnu požádala americká FBI policejní ředitelství a další ozbrojené státní složky po celých USA, aby zvýšily svoji ostražitost a začaly sledovat aktivity příznivců islámského státu. Podle bezpečnostních odborníků se celá situace kolem domácích teroristů v USA vymyká kontrole. Ředitel FBI James Comey informoval policejní šéfy po celé zemi, že FBI potřebuje okamžitě pomoc se sledováním stovky osob podezřelých z plánování teroristických útoků. 

Ve středu 15. října informoval ředitel FBI na tiskové konferenci v Cincinnati (Ohio), že teroristé maximálním možným způsobem využívají sociální sítě k náboru nových členů nejen v USA, ale i v zámoří a vyzývají svoje sympatizanty, aby se přidali k IS a pokud nemohou přijít do USA, aby "zabíjeli všude tam, kde jsou." Řekl, že všudypřítomné sociální sítě a možnosti šifrované komunikace zjednodušily v posledních dvou letech nábor extrémistů. Informaci zveřejnil server breitbart.com.

FBI podle jeho slov vyšetřuje aktivity teroristů ve všech 50 státech, a prověřuje stovky lidí, kteří se přihlásili k extrémistickým skupinám. Právě v Ohiu byli letos zatčeni dva mladí muži, kteří byli napojeni na IS a byli obviněni z terorismu.

FBI se rovněž obává neustálého růstu násilné trestné činnosti, přičemž jednou z příčin jsou drogy, především heroin. 

Tagy článku