Teroristé IS prý plánují útoky na jihoevropských plážích

Teroristé IS prý plánují útoky na jihoevropských plážích
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
19 / 04 / 2016, 13:00

Informaci zveřejnil německý deník Bild, tajné služby informace popírají.

Teroristé IS a hnutí Boko Haram chtějí, podle italské tajné služby, zaútočit na pláže v Itálii, ve Španělsku a v jižní Francii. Německé ministerstvo zahraničí ale zatím žádné varování pro turisty nevydalo a stejně tak už italská zpravodajská služba tuto informaci popřela. Zdroj: welt.de

Podle Bildu by se měli atentátníci maskovat za plážové prodavače a pohybovat se po rekreačních střediscích. K útokům údajně chtějí využít střelné zbraně, ale i výbušniny. Deník s odvoláním na informace z Itálie napsal, že možní útočníci pocházejí ze Senegalu, kde se připojili k radikálním islamistům. Jsou to lidé, kteří už delší dobu pracují jako obchodníci a pravidelně létají do Evropy, proto zpravidla mají víza a mohou se po zemích Evropské unie pohybovat bez potíží.

Údajný útok by měl být spáchán obdobně jako loni v tuniském letovisku Súsa, kdy zahynulo 38 zahraničních turistů.

Podobné varování vydalo také loni britské ministerstvo zahraničních věcí, ale k žádnému teroristickému útoku nedošlo.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.