Teroristé mohou zasáhnout Londýn balistickou raketou, varuje britský expert

Teroristé mohou zasáhnout Londýn balistickou raketou, varuje britský expert
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Londýn
13 / 04 / 2016, 21:00

Britský bezpečnostní expert Peter Roberts varuje před tím, že teroristé by případně mohli zasáhnout Londýn ,,ze vzduchu", balistickou raketou

Britský bezpečnostní expert Peter Roberts varuje před teroristickými útoky, které by se nemusely vést ,,konvenčními" prostředky, tedy po zemi. Roberts prohlásil, že Londýn je možné zasáhnout balistickou raketou či střelou dlouhého doletu. Z důvodů zvýšených bezpečnostních opatření v Evropě, a tedy i v Londýně, by se příští teroristický útok nemusel podle experta vést pozemní cestou, ale ze vzduchu, kde je přirozeně hlavní město zranitelnější.

Roberts míní, že pokud by mělo dojít k teroristickému napadení Londýna, teroristé by mohli udeřit ze vzduchu. Nejednalo by se tak o pozemní teroristickou operaci, tak jako například v Paříži či Bruselu, ale o ,,překvapivý" útok balistickou raketou s dlouhým doletem. Útok na Londýn tímto způsobem do budoucna nevylučuje.

Podle Robertse jsou totiž bezpečnostní opatření a služby v ochraně Londýna natolik účinné před pozemními útoky, že teroristé budou zákonitě hledat jiné a účinnější cesty, jak rozpoutat další krveprolití. Londýn se může stát dalším terčem teroristických útoků i proto, že je dobře bezpečnostně zajištěn a není v podstatě jiné cesty než právě ze vzduchu jej zasáhnout. Proto může být hlavní město Velké Británie pro atentátníky dalším přitažlivým cílem.

Velká Británie však toto riziko vnímá, a proto v současné době vyvíjí obranný radarový systém, který by ve vzduchu nepřátelské rakety detekoval tak, aby je mohly následně britské válečné lodě zničit. Velká Británie zatím nedisponuje obranným protiraketovým systémem, obává se však, že by pokročilé zbraňové systémy, například právě balistické rakety, mohly padnout do rukou islamistických extrémistů, proto je rozhodnutá systém vybudovat.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace