Egyptští teroristé popravili zajatého Chorvata

Egyptští teroristé popravili zajatého Chorvata
Popisek: Vraždě Chorvata předcházelo video, ve kterém teroristé požadovali výměnou za jeho život propuštění žen z egyptského vězení
12 / 08 / 2015, 14:30

Odnož Islámského státu na Sinaji zveřejnila na sociální síti Twitter fotografii zavražděného chorvatského topografa Tomislava Salopka.

Identita zemřelého ještě nebyla oficiálně potvrzena, ale podle prohlášení teroristů se patrně skutečně jedná o zadrženého Chorvata. Fotku totiž doprovází text v arabštině, ve kterém se píše, že jde o odvetu za účast Chorvatska na válečném tažení proti Islámskému státu. Další zpráva na Twitteru naznačuje, že Salopka zabili dva muži.

Teroristé za Solopka chtěli propustit ženy vězněné v egyptských věznicích. I když nebylo patrné, koho tím přesně míní, dali egyptské vládě 48 hodin na splnění svého požadavku. Nikdo ale patrně nezareagoval, a tak radikálové splnili své vyhrůžky a popravili mladého muže a otce dvou dětí. Jeho tělo s useknutou hlavou pak umístili na Twitter. Chorvat pracoval v Egyptě pro firmu Compagnie Générale de Géophysique jako topograf.

Zdroj: The Independent 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.