Teroristé vyhráli

Teroristé vyhráli
Autor: SONY pictures|Popisek: The Interview
18 / 12 / 2014, 17:45

18.12.2014 / Amerika padla na kolena ve strachu z teroristických útoků.

To není silvestrovská mystifikace. Jeden z největších amerických producentů filmů firma Sony Pictures dnes oznámila, že definitivně neuvede 25.12. do kin komedii The Interview, zesměšňující severokorejského diktátora Kim Čong-una. Zastavuje navíc další filmové projekty čerpající z reálií života v Severní Koreji.

Studio Sony Pictures se v posledních týdnech stalo obětí hackerských útoků ze Severní Koreje (psali jsme v našem článku Hackeři opakovaně napadli SONY Pictures a požadovali výkupné).

Ty přišly jako odveta po ohlášení premiéry filmu dělajícího si legraci z Kim Čong –una. Hackeři zcizili studiu citlivé údaje a údajně i scénář dalšího dílu nekonečného seriálu, jehož hlavním hrdinou je James Bond. Následovaly výhružky hercům účinkujícím v komedii o Kim Čong-unovi.

Po zveřejnění traileru filmu vydala státní tisková agentura KLDR prohlášení mluvčího severokorejského ministerstva zahraničí, že Korejská lidově demokratická republika bude považovat uvedení filmu za válečný čin, který se nevyhne tvrdé a nemilosrdné odvetě.

Chystaný film zřejmě ležel Kim Čong-unovi v žaludku a nemohl ho strávit. „Natáčení a zveřejnění filmu o spiknutí s cílem zasáhnout naše vedení na nejvyšších místech je jasný akt terorismu a rozhodně ho nebudeme tolerovat,“ prohlásil severokorejský mluvčí. A dodal, že „provokativní šílenství Spojených států, které zapojily zločineckého filmaře, aby napadl vedení Severní Koreje, vyvolalo nenávist a vztek severokorejského lidu a vojáků. Pokud americká vláda dovolí předvedení filmu v kinech, budou přijata nemilosrdná protiopatření.“

Jak se blížila premiéra filmu, hackeři ještě přitvrdili. Poslali studiu Sony Pictures vzkaz: Svět bude plný strachu. Pamatujte na 11. září 2001.

FBI potvrdila, že útoky přicházejí ze Severní Koreje a varovala všechny firmy, které se podílely na výrobě a připravované distribuce filmu, že by mohly být dalším cílem hackerských útoků.

Majitelé distribučních společností a kin, která měla komedii uvádět, pak propadli panice. I oni prý začali dostávat výhružky. Hrozilo, že film nebude kde promítat.

Studio Sony Pictures dnes ustoupilo a film stáhlo z distribuce. Spojené státy tak mají ze strachu ze Severní Koreje první trezorový film.

Psali jsme také:

Hackeři opakovaně napadli SONY Pictures a požadovali výkupné

Šest let pod dohledem špionážního viru!

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Používáte veřejné wifi sítě na mobilu nebo tabletu? Riskujete. A hodně.

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace