Teroristická skupina Abu Sayyafa popravila kanadského rukojmího

Teroristická skupina Abu Sayyafa popravila kanadského rukojmího
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: poprava
13 / 06 / 2016, 17:15

Filipínská islamistická skupina zavraždila i druhého Kanaďana, za kterého nedostala výkupné.

Teroristé ze skupiny Abu Sayyafa zavraždili na Filipínách na i druhého kanadského rukojmího. V pondělí vypršela lhůta pro zaplacení výkupného, proto byl Robert Hall stejně jako předtím John Ridsdel popraveni.

Smrt Roberta Halla byla v pondělí potvrzena nejmenovaným zdrojem z vojenských kruhů, který pro televizní stanici Al Jazeera pod podmínkou anonymity sdělil bližší informace o popravě kanadského občana.

Oba Kanaďané byli společně s Ridsdelovou filipínskou partnerkou a ještě jedním občanem Norska uneseni členy islamistické skupiny loni v září u města Davao a poté odvezeni na ostrov Jolo. Posléze začali únosci požadovat několikamilionové výkupné, které jim ale odmítly Kanada a Filipíny zaplatit.

V dubnu byl popraven John Ridsdel, jehož ostatky byly nalezeny koncem dubna v provincii Sulu. Kromě popravených Kanaďanů zadržuje Abu Sayyafa v současné době ještě jednoho Nizozemce, osm Malajců a Indonésanů.

Skupina Abu Sayyafa vzešla z muslimského separatistického hnutí na jihu Filipín, kde leží i město Davao. Část skupiny proklamovala věrnost Islámskému státu.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace