Teroristická skupina Abu Sayyafa popravila kanadského rukojmího

Teroristická skupina Abu Sayyafa popravila kanadského rukojmího
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: poprava
13 / 06 / 2016, 17:15

Filipínská islamistická skupina zavraždila i druhého Kanaďana, za kterého nedostala výkupné.

Teroristé ze skupiny Abu Sayyafa zavraždili na Filipínách na i druhého kanadského rukojmího. V pondělí vypršela lhůta pro zaplacení výkupného, proto byl Robert Hall stejně jako předtím John Ridsdel popraveni.

Smrt Roberta Halla byla v pondělí potvrzena nejmenovaným zdrojem z vojenských kruhů, který pro televizní stanici Al Jazeera pod podmínkou anonymity sdělil bližší informace o popravě kanadského občana.

Oba Kanaďané byli společně s Ridsdelovou filipínskou partnerkou a ještě jedním občanem Norska uneseni členy islamistické skupiny loni v září u města Davao a poté odvezeni na ostrov Jolo. Posléze začali únosci požadovat několikamilionové výkupné, které jim ale odmítly Kanada a Filipíny zaplatit.

V dubnu byl popraven John Ridsdel, jehož ostatky byly nalezeny koncem dubna v provincii Sulu. Kromě popravených Kanaďanů zadržuje Abu Sayyafa v současné době ještě jednoho Nizozemce, osm Malajců a Indonésanů.

Skupina Abu Sayyafa vzešla z muslimského separatistického hnutí na jihu Filipín, kde leží i město Davao. Část skupiny proklamovala věrnost Islámskému státu.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku