Teroristické hnutí Tálibán má starost o ukrajinské civilisty

Teroristické hnutí Tálibán má starost o ukrajinské civilisty
Autor fotografie: Foto: redakce
25 / 02 / 2022, 18:00

Afghánské hnutí Tálibán se zajímá o osud ukrajinských civilistů na Ukrajině, vyzývá také k vyřešení rusko-ukrajinského konfliktu mírovými prostředky.

Rusko-ukrajinská válka je v plném proudu a o konflikt se pochopitelně zajímají i okolní země, a to včetně Afghánistánu. Vládu nad zemí znovu převzalo minulý rok hnutí Tálibán, stalo se tak prakticky bez boje.

Tálibán vyzývá obě válčící strany, aby upustily od jednání, které by mohlo zvýšit násilí v probíhajícím konfliktu.

Afghánské ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, v němž kromě jiného vyjádřilo obavy o život ukrajinských civilistů. ,,Pečlivě monitorujeme situaci na Ukrajině a vyjadřujeme obavy o reálné možnosti obětí z řad civilního obyvatelstva," stojí v prohlášení. Afghánští staronoví vládci vyzvali obě strany, aby konflikt vyřešili dialogem a mírovými prostředky.

Prohlášení apeluje také na to, aby byly ochráněny životy afghánských studentů a dalších Afghánců, kteří žijí na Ukrajině.


Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace