Teroristické útoky na Sinaji

Teroristické útoky na Sinaji
Popisek: Ilustrační obrázek
01 / 07 / 2015, 14:00

Nejméně 10 vojáků bylo zabito nebo zraněno ve vlně útoků džihádistických bojovníků na Sinajském poloostrově, sdělily zdroje z egyptské armády.

Více než 70 teroristů zahájilo útok na pět různých kontrolních stanovišť poblíž Sheikh Zuweid. Dvacet tři útočníci bylo zabito, tři ozbrojené pick-upy vyzbrojené protiletadlovými zbraněmi byly zničeny dodaly armádní zdroje.

Počáteční zprávy mluvily o 30 mrtvých vojácích, ale nemohly být nezávisle ověřeny .

Útoky přišly dva dny po atentátu na egyptského státního zástupce v hlavním městě Káhiře.

V projevu na úterním pohřbu Hishama Barakata, prezident Abdul Fattah al-Sisi slíbil přijmout právní reformy s cílem zajistit, aby tresty smrti pro usvědčené z teroristických útoků mohly být vykonány rychleji.

Od roku 2012 přišlo během útoků teroristů na Sinaji o život již 600 policistů a vojáků Egypta.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.