Teroristické útoky v Istanbulu. Pod palbou americký konzulát i bombový útok na policejní stanici

Teroristické útoky v Istanbulu. Pod palbou americký konzulát i bombový útok na policejní stanici
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Teroristické útoky v Istanbulu.
10 / 08 / 2015, 11:00

Útoky přicházejí v době, kdy došlo k nárůstu násilí mezi tureckými bezpečnostními silami a povstalci z Kurdské strany pracujících. Turecko se také rozhodlo aktivněji zasáhnout proti ozbrojencům islámského státu.

Dva útočníci, muž a žena, v pondělí spustili palbu na budovu amerického konzulátu v tureckém Istanbulu. Utekli poté, co policie střelbu opětovala. Údajnou útočnici, která se ukryla v jednom z blízkých domů, se policii podařilo zadržet. Podle turecké agentury Anadolu nepřišel při střelbě nikdo o život.

Incident se odehrál jen několik hodin po nočním bombovém útoku na istanbulskou policejní stanici, kde během přestřelky s policisty zemřeli dva lidé, deset osob utrpělo zranění. Exploze na policejní stanici ve čtvrti Sultanbeyli se stala kolem půlnoci. Útok rovněž způsobil požár, kvůli kterému se zřítila část třípatrové budovy, napsala agentura AP.

Zdroj YouTube, euronews (in English) 

Minulý měsíc provedlo Turecko letecké údery proti pozicím IS v Sýrii, a souhlasilo s použitím svých základen pro koaliční síly vedené USA. Tento krok následoval po sebevražedném bombovém útoku, ke kterému se přihlásil IS.  

V neděli oznámila americká armáda , že vyslala svých šest stíhaček F-16 na vojenskou základnu v jižním Turecku do boje proti ozbrojencům IS.


Zdroj YouTube, Al-Džazíra foxnews.com

 

 

Tagy článku