Teroristické útoky v Istanbulu. Pod palbou americký konzulát i bombový útok na policejní stanici

Teroristické útoky v Istanbulu. Pod palbou americký konzulát i bombový útok na policejní stanici
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Teroristické útoky v Istanbulu.
10 / 08 / 2015, 11:00

Útoky přicházejí v době, kdy došlo k nárůstu násilí mezi tureckými bezpečnostními silami a povstalci z Kurdské strany pracujících. Turecko se také rozhodlo aktivněji zasáhnout proti ozbrojencům islámského státu.

Dva útočníci, muž a žena, v pondělí spustili palbu na budovu amerického konzulátu v tureckém Istanbulu. Utekli poté, co policie střelbu opětovala. Údajnou útočnici, která se ukryla v jednom z blízkých domů, se policii podařilo zadržet. Podle turecké agentury Anadolu nepřišel při střelbě nikdo o život.

Incident se odehrál jen několik hodin po nočním bombovém útoku na istanbulskou policejní stanici, kde během přestřelky s policisty zemřeli dva lidé, deset osob utrpělo zranění. Exploze na policejní stanici ve čtvrti Sultanbeyli se stala kolem půlnoci. Útok rovněž způsobil požár, kvůli kterému se zřítila část třípatrové budovy, napsala agentura AP.

Zdroj YouTube, euronews (in English) 

Minulý měsíc provedlo Turecko letecké údery proti pozicím IS v Sýrii, a souhlasilo s použitím svých základen pro koaliční síly vedené USA. Tento krok následoval po sebevražedném bombovém útoku, ke kterému se přihlásil IS.  

V neděli oznámila americká armáda , že vyslala svých šest stíhaček F-16 na vojenskou základnu v jižním Turecku do boje proti ozbrojencům IS.


Zdroj YouTube, Al-Džazíra foxnews.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace