Teroristické útoky ve Francii pokračují - další dva zastřelení a rukojmí v košer obchodě

Teroristické útoky ve Francii pokračují - další dva zastřelení a rukojmí v košer obchodě
Autor fotografie: World News And Buzz|Popisek: Teroristické útoky ve Francii
09 / 01 / 2015, 15:45

9.1.2015 / V dnešní přestřelce ve 13:00 hodin na východním předměstí Paříže byli zavražděni dva nakupující v košer obchodě. Atentátník drží pět rukojmí.
Zdroj: Le Parisien

Podle deníku Le Parisien se jedná o stejného útočníka, který včera ráno postřelil dva policisty, z nichž jeden zemřel (psali jsme v článku "Útoky ve Francii pokračují. Další střelba proti policistům na jihu Paříže").

Média uvádí, že se hlásí ke stejné skupině radikálních islamistů jako atentátníci Cherif a Said Kouachi ("Sociálně sítě odhalily totožnost muslimských atentátníků. Jeden se vzdal policii")

Podle policie má útočník dvě zbraně. Francouzské bezpečnostní složky varovaly, že je muž extrémně nebezpečný. Stanice metra je v místě uzavřená a úřady varovaly obyvatelé, aby se k místu nepřibližovali. 

iDnes uvádí: "Francouzská policie zveřejnila fotografie muže a ženy, které spojuje se čtvrtečním zabitím policistky na předměstí Paříže.Dvaatřicetiletého Amedyho Coulibalyhospojuje i s pátečním útokem na židovský obchod. Druhou podezřelou ješestadvacetiletá Hayat Boumeddieneová, zřejmě Coulibalyho partnerka."

Paříž -podezřelí z atentátu

Policejní síly mezitím obklíčily oba teroristy, podezřelé z včerejšího atentátu na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, v průmyslové zóně na předměstí města Dammartin-en-Goële na sever od Paříže. Podle policie mají oba bratři Kouachiové také rukojmí a jsou ozbrojeni.("Policejní manévry v severní Francii. Teroristi na útěku přepadli benzínovou stanici")

Kvůli obavám o bezpečnost obyvatel, je vydán v místě zákaz vycházení a také novináři byli vykázáni.

Letiště Charlese de Gaulla, které je od místa vzdáleno přes 15 kilometrů, omezilo letecký provoz a byly uzavřeny dvě přistávací dráhy. 

Po celé Francii jsou v nejvyšší bojové pohotovosti všechny ozbrojené složky, některé agentury odhadují počet všech četníků, policistů i vojáků přímo podílejících se na zabezpečení veřejného pořádku, kolem 100 tisíc.

Psali jsme také:

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Tagy článku