Teroristický útok je pomsta IS za zabití "Džihádistického Johna" a podpora frustrovaných mladých muslimů

Teroristický útok je pomsta IS za zabití &quote;Džihádistického Johna&quote; a podpora frustrovaných mladých muslimů
14 / 11 / 2015, 20:15

Smrt nejznámějšího teroristy IS je jedním z důvodů útoku v Paříži.

Prof. Yitzhak Weissman z Univerzity v Haifě a odborník na islámismus ve svém dnešním článku na serveru mako.co.il uvedl, že "masové teroristické útoky zasáhly i Evropu přesně tak, jak oznámila organizace Al-Kajdá už v únoru 1998 ve svém prohlášení o zřízení "Mezinárodní islámské fronty pro džihád proti Židům a křižákům (křesťanům)", stejné organizace, která zaútočila na USA 11. září 2001." A dodává: "Pokud se můžeme něčemu přiučit, tak je to stále užší propojení mezi tím, co se dnes děje na Blízkém východě a v Evropě, se schopností islámských radikálů okamžitě reagovat na konkrétní události."  

Podle Weissmana si islámisté nemohou dovolit, aby si světové veřejné mínění myslelo, že jsou slabí nebo že ustoupí. Jde jim především o frustrované mladé muslimy, kteří jsou jeho "vojáky". A dnešní teroristický útok v Paříži zastřel původní informaci o zabití Džihádistického Johna. A znovu podnítil "odhodlání" těchto muslimů bojovat proti západní civilizaci.

Britský premiér David Cameron označil nálet, který cílil na džihádistu Johna jako akt sebeobrany a pokud by se ověřilo, že byl skutečně zabit, byl by to podle něj "zásah v srdci ISIS". Emwazi byl nejhledanější britský občan. 

Stejně tomu bylo při teroristickém útoku na ruské letadlo na Sinajském polostrově. Islámistiská organizace úspěšně obnovila svoji "hrůzostrašnou pověst".  

Francie, která povolila redakci časopisu "Charlie Hebdo" zesměšňovat jejich proroka, pykala za svůj čin a díky tomu se k islámskému státu připojila řad nových bojovníků, a podobné teroristické činy naleznou vždy "úrodnou půdu" v  arabsko-muslimské populaci v Evropě.

IS na rozdíl od Al-Káidy se vyznačuje extrémní brutalitou a chce zabít všechny "bezvěrce a křižáky" v západní a východní Evropě. Jedním z jejích cílů je obsadit Vatikán. IS vyzývá svoje bojovníky, aby zničili svět za použití jakýchkoliv zbraní včetně chemických, biologických nebo jaderných. IS je teroristická organizace bez hranic a vede otevřenou a totální válku se Západem. 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.