Teroristický útok na čínskou ambasádu v Kyrgyzstánu

Teroristický útok na čínskou ambasádu v Kyrgyzstánu
Autor fotografie: google maps
30 / 08 / 2016, 10:45

Sebevražedný atentátník s autem naloženým výbušninami prorazil brány čínského velvyslanectví.

Útočník při pokusu zemřel a zranil tři osoby. Zaměstnance ambasády policie evakuovala. Kyrgyzské úřady v loňském roce provedly několik větších operací proti teroristům. Odhady naznačují až 500 občanů Kyrgyzstánu, kteří se přidali k tzv. Islámskému státu. 

Detonace byla podle svědků natolik silná, že byla slyšet prakticky ve všech čtvrtích Biškeku. Budova velvyslanectví i domy v jejím okolí utrpěly značné škody. Kusy útočníkova automobilu značky Mitsubishi výbuch rozmetal do vzdálenosti 200 až 300 metrů. Zdroj: ceskatelevize.czrt.com

 


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.