Teroristický útok na mešitu v Quebeku: 6 mrtvých

Teroristický útok na mešitu v Quebeku: 6 mrtvých
Popisek: Ilustrační obrázek
30 / 01 / 2017, 07:00

Nejméně šest lidí je mrtvých poté, co v neděli ozbrojenci zahájili palbu v mešitě v Quebek City, řekl mluvčí policie. Kanadský premiér Justin Trudeau to nazval "teroristickým útokem na muslimy."

Útok proběhl v Centre Culturel islamique de Quebec (Islámské kulturní centrum Quebec City ) na ulici Sainte-Foy. Vláda Quebek vláda uvedla, že se domnívá, že útok na mešitu je teroristický čin.

Situace v mešitě je "pod kontrolou", a všichni lidé byli evakuováni, říká tweet Quebecké policie. Do mešity vstoupily silně vyzbrojená speciální policejní jednotka.

Svědek řekl pro Radio Canada, že jeden z útočníků vykřikl: "Alláhu akbar" , když zahájil palbu.

"Jeden začal střílet. Jakmile spustil palbu vykřikl: "Alláhu akbar!" ( "Bůh je veliký!") Kulky zasáhly lidi, kteří se modlili. Lidé, kteří se modlili přišli o své životy. Pokud jde o mě, kulka proletěla nad mou hlavou, " řekl svědek, který odmítl být identifikován a dodal, že útočníci měli velmi dobrý quebecký přízvuk. "

Dva podezřelí byli zatčeni v rámci probíhajícího policejní operace. Zatím není jasný počet pachatelů.

Le Soleil hlásil, že tam byli přinejmenším dva střelci a jeden z nich měl útočnou pušku AK-47, podle jiných zpráv byli viděni až tři střelci. V médiích se objevily zprávy o "mnoho" zraněných.

Oblast byla policií uzavřena.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.