Teroristický útok nožem v Pekingu

Teroristický útok nožem v Pekingu
11 / 02 / 2018, 10:45

V čínské metropoli Pekingu došlo před chvílí k vražednému útoku. Při něm byla nožem ubodána k smrti jedna žena a dalších 12 lidí bylo zraněno. Policie oznámila, že pachatelem byl 35-ti letý muž z provincie Henan, který se údajně hlásí k islámu.

Peking se zařadil po bok světových metropolí, jako je Londýn, Paříž, New York, Boston, Moskva a dalších. Bohužel se však nejedná o nic radostného, ale o snížení bezpečnosti v ulicích tohoto města. Vzhledem k bezpečnostní situaci i teroristickým útokům zvýšila stupeň zabezpečení města a posiluje silové složky. 

Psali jsme: Čína zostřuje svou rétoriku proti islámu. Podle ní jí mohou hrozit teroristické útoky  

Před pár okamžiky bylo oznameno, že došlo k útoku nožem. Tak jako se to děje i v jiných metropolích, i Peking potkal tento smutný osud. Mladý muž, jehož přesný původ nebyl zatím zveřejněn, zaútočil na skupinu lidí, přičemž zranil 12lidí, převážně žen. Nejhorší obětí však byla mladá žena, která zákeřnému útoku nožem na místěpodlehla. Policie velmi rychle zajistila pachatele činu a útok vyšetřuje. Podle neoficiálních informací se mladík hlásí k  islámské víře.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace