Teroristický útok nožem ve francouzském Anneçy - zraněné děti. Útočník syrského občanství byl zadržen

Teroristický útok nožem ve francouzském Anneçy - zraněné děti. Útočník syrského občanství byl zadržen
Autor fotografie: Pixabay
08 / 06 / 2023, 11:30

V dopoledních hodinách došlo v centru francouzského města Annecy nedaleko švýcarských hranic k teroristickému útoku nožem. Podle zdroje agentury Agence France-Presse většinu obětí tvořily malé děti a zraněno bylo nejméně sedm osob, včetně šesti malých dětí. Tři z obětí jsou údajně v ohrožení života.

Prefektura departementu Horní Savojsko uvedla, že k incidentu došlo kolem 9:45 v Jardin de l'Europe. Na Twitteru požádala lidi, aby se vyhnuli oblasti a nebránili zásahu úřadů. AFP na základě informace od policie uvedla, že útočník byl podle svého sdělení syrské národnosti, žadatel o azyl, dosud netrestaný a bez záznamu v rejstřících.

Na místě je velké množství záchranářů a lékařů první pomoci, policistů a vojáků, kteří ošetřují oběti a zajišťují místo činu. Osobně se dostavil také prefekt Yves Le Breton. Ministr vnitra Gérald Darmanin oznámil: "Osoba byla zadržena díky velmi rychlému zásahu pořádkových sil." Předsedkyně vlády Elisabeth Borneová řekla, že místo činu navštíví. Poslanci a členové vlády uctili v Národním shromáždění událost minutou ticha.

Zdroj: AFP, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.