Teroristický útok? Řidič vjel v Jeruzalémě s nákladním autem do lidí. Zabil čtyři lidi, než byl zastřelen

Teroristický útok? Řidič vjel v Jeruzalémě s nákladním autem do lidí. Zabil čtyři lidi, než byl zastřelen
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
08 / 01 / 2017, 12:45

Nejméně tři lidé byli usmrceni, co neznámý útočník najel v Jeruzalémě s nákladním autem do lidí. Stalo se tak ve čtvrti Talpijot Mizrach blízko promenády.

Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dalších 15 lidí bylo zraněno. Jeden znich je podle serveru Jerusalem post zraněn těžce. 

Policejní mluvčí v Jeruzalémě prohlásila, že to byl teroristický útok a řidič vrazil do lidí úmyslně. Podle prvních informací policie řidič najednou prudce zrychlil a stočil vůz směrem na chodník, kde se pohybovaly v kritický okamžik desítky lidí, kteří právě vystupovaly z autobusu.

Generální komisař izraelské policie Roni Alsheich prohlásil, že zastřelený řidič byl obyvatelem východního Jeruzaléma a pravděpodobně se jedná o Araba.

Odpoledne podle agentury AFP prohlásil premiér Benjamin Netanjahu, že řidič byl stoupencem Islámského státu.

Sledujte naživo:

 

 

Připravujeme podrobnosti..

 

 

psali jsme:

Kamion vjel do lidí na vánočních trzích v Berlíně

Zdroj: reuters.com, jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace