Teroristický útok v Londýně je otázkou času. V nepřetržité službě je třikrát víc policistů

Teroristický útok v Londýně je otázkou času. V nepřetržité službě je třikrát víc policistů
Popisek: Ilustrační foto
02 / 08 / 2016, 10:30

"K teroristickému útoku v Londýně dojde, jenom nevíme kdy," tvrdí šéf Metropolitní londýnské policie.

Britský deník The Sun informuje o obavách z teroristického útoku na Londýn. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz

„Stupeň nebezpečí je v posledních letech velmi vysoký a tak to také zůstane. V praxi to znamená, že pravděpodobnost teroristického útoku na Londýn je vysoká. Jinými slovy, nejde o to jestli, ale kdy,“ cituje britský deník šéfa londýnské metropolitní policie sira Bernarda Hogana-Howea.

Podle zjištění The Sun se v hlavním městě Velké Británie zvýšil počet hlídkujících členů metropolitní policie ze 600 na 2800, kteří nyní chrání obyvatele Londýna dvacet čtyři hodin denně.

„Přítomnost členů protiteroristických jednotek se však navyšuje i v dalších větších městech země. Podle informací zpravodajských služeb hrozí teroristický útok zejména v obchodních centrech a sportovních stadionech,“ píše The Sun a cituje opět sira Hogana-Howea, podle kterého je po sérii teroristických útoků ve Francii a Německu příští na řadě právě Velká Británie.

Cíl teroristů v EU: veřejná místa s velkou koncentrací lidí. Počet obětí vzrostl o 3750 procent

„Právě proto jsme zvýšili počet speciálně trénovaných policistů v oblasti boje proti terorismu. Veřejnosti říkáme, aby v případě útoku utíkali pryč. Tito naši muži však naopak vyrazí dopředu. Mají sice také rodiny a jsou sami zranitelní, ale je to prostě jejich práce a oni splní svůj úkol,“ uvedl Hogan-Howe.

 

"Evropa letos zažije svoje jedenácté září." Experti se obávají rozsáhlého teroristického útoku IS

Tagy článku