Teroristický útok ve Francii. Islámista zavraždil policistu a jeho ženu

Teroristický útok ve Francii. Islámista zavraždil policistu a jeho ženu
14 / 06 / 2016, 07:30

V šestitisícovém městě Magnanville západně od Paříže ubodal útočník policistu v civilu a následně se zabarikádoval v jeho domě, kde zavraždil jeho manželku.

Paříž (ČTK)- Pachatel zaútočil na zástupce policejního ředitele města Les Mureaux v pondělí kolem 20:30 SELČ před jeho domem v městečku Magnanville v departementu Yvelines. Podle listu Le Parisien ho devětkrát bodl do břicha a následně se zabarikádoval v jeho domě, kde se v tu dobu nacházela policistova partnerka a tříleté dítě.

Útočník byl identifikován jako 25letý Larossi Abballa, který byl podle francouzské televize BFM TV v minulosti odsouzen ke třem letům vězení za to, že pomáhal džihádistům odcestovat do Pákistánu. Zdroj: echo24.cz

 

Úřady ho znali také jako pachatele běžné kriminality. „Vše tedy nasvědčuje tomu, že jde o další útok teroristů na francouzském území. Není to přitom poprvé, co se teroristé zaměřili na policisty nebo vojáky,“ připomněl zpravodaj ČT Petr Zavadil. V roce 2012 zabil džihádista v Toulouse mimo jiné několik vojáků arabského původu.

Útočník se během krátkého vyjednávání s policií přihlásil podle zdroje agentury AFP k teroristické organizaci Islámský stát. Podle některých svědků muž při útoku na policistu křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký). Za "bojovníka Islámského státu" útočníka posléze označila i agentura Amak, která je napojena na IS. Samotná islamistická organizace ale zatím žádné prohlášení k útoku nevydala.

Zásahová jednotka na dům s rukojmími zaútočila údajně v okamžiku, kdy útočník na twitteru napsal, že ženu zabil. Po zastřelení útočníka policisté skutečně v domě objevili tělo mrtvé ženy. Okolnosti její smrti ale zůstávají nejasné. Tříleté dítě mrtvého páru se policistům podařilo zachránit bez zranění, i když ve značném šoku.

Smrt tří lidí při incidentu potvrdil dnes mluvčí ministerstva vnitra Pierre-Henry Brandet. Prezident François Hollande již přislíbil, že budou okolnosti "ohavného činu" důkladně prošetřeny. Na 7:45 SELČ svolal do Elysejského paláce krizové jednání. Případem se začala zabývat protiteroristická jednotka.

Totožnost násilníka úřady zatím nezveřejnily a nejasný zůstává i motiv jeho činu. Podle listu Le Parisien je muž sousedem zavražděného policisty.

Ministr vnitra Bernard Cazeneuve v prohlášení potvrdil, že zavražděný 42letý muž byl policistou a pro ministerstvo vnitra pracovala i jeho partnerka.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace