Test kamery Yale Home View 303W EL002701 - inteligentní vajíčko

Test kamery Yale Home View 303W EL002701 - inteligentní vajíčko
Popisek: Yale Home View 303W EL002701
13 / 10 / 2019, 09:00

Do našeho redakčního testu dorazila domácí panoramatická kamera firmy Yale, která patří známé společnosti ASSA ABLOY.

Krabice obsahuje samotnou kameru, anténku pro příjem Wi-Fi, napájecí adaptér a držák na stěnu. Držák asi nevyužijete, samotné kameře to na stole nebo skříni sluší mnohem víc. Samotná kamera je kopulovitého tvaru a v horní části konstrukce se nalézá hlava s kamerovou optikou, senzory a infračervené diody s dosvitem až 8 metrů. V zadní části těla kamery je umístěn konektor RJ-45 na případné kabelové připojení, napájení a konektor pro externí anténu. Na boku kamery naleznete slot na microSD kartu pro ukládání záznamu, kdy podle informací výrobce je aktuálně maximální kapacita karty, kterou kamera zvládne používat, 32GB.

Protože chytrou domácnost dneška musí umět ovládat téměř každý, nepřekvapí, že samotnou instalaci zvládnete během několika minut pomocí aplikace v tabletu či telefonu.

Výrobce svou aplikací Yale Home View podporuje samozřejmě jak iOS, tak Android. Po stažení aplikace z příslušného obchodu je nastavení kamery za chvíli hotové díky možnosti naskenovat QR kód, který je nalepený na zadní straně kamery. Kameru můžete připojit jak přes Wi-Fi, tak pomocí ethernetového kabelu.
Kamera se po získání IP adresy a naskenování QR kódu přes aplikaci zaregistruje do vámi vytvořeného účtu na Yale a od toho okamžiku můžete sledovat, co se ve vámi vybrané místnosti děje.

Aplikace Yale

Aplikaci jsme testovali na obou mobilních platformách, kdy pro iOS jsme použili telefon iPhone XS a androidí verzi aplikace na telefonu CAT S61. Aplikace pro iOS nepodporuje roztažení aplikace po celé obrazovce, takže dojem poněkud hyzdí ošklivé černé pruhy nahoře a dole, a obecně se nám zdálo, že aplikace pro Android je napsaná lépe, kamera reagovala okamžitě, zato v případě iPhone občas chvilku trvalo, než se kamera například začala otáčet, případně aplikace několikrát zhavarovala. Je ale možné, že další update tyto neduhy odstraní.

Aplikace umožňuje nastavit časový rámec, ve kterém mám hlídat prostor, speciální rámec je možné nastavit i pro noční hlídání. Samozřejmostí je i nastavení citlivosti detekce pohybu a zvuku tak, aby například proběhnutí kočky nezpůsobilo paniku na displeji vašeho telefonu díky hláškám z kamery. Kromě notifikace na displeji lze nastavit i upozornění emailem.

Kamera s diodami

Záznam nahraný na microSD kartu je možné zálohovat na cloudové úložiště, kdy aktuálně výrobce podporuje známý Dropbox. Aby synchronizace fungovala, je nutné mít v kameře vloženou microSD kartu. Pokud kartu v zařízení nemáte a začnete přes mobilní aplikaci nahrávat, ukládají se data do telefonu.

Příjemná je i funkce odposlechu místnosti a možnost komunikovat do chráněného prostoru přes mikrofon.
Kamerou je možné i manuálně otáčet a vybrat si, kam se má dívat, kdy v horizontálním směru se kamera otáčí o 360° a ve vertikálním o 120°.

Kamera Yale Home View 303W EL002701 zaznamenává pouze v HD rozlišení 1280x720 px jak video, tak fotografie. IR přísvit je možné aktivovat buď podle nočního plánu, ručně nebo automaticky podle stavu okolního osvětlení. Pořízený záznam je v takovém případě černobílý.

Obraz v noci

ASSA ABLOY, potažmo Yale vyvinuli vlastní bezpečnostní systém Yale Smart Living, ve kterém můžete ovládat až 40 různých zařízení, které navzájem komunikují, jako jsou detektory pohybu, senzory otevření dveří a oken, spínané zásuvky nebo venkovní čidla.

Je velká škoda, že Yale u tak šikovné malé kamerky nepodporuje Apple HomeKit a je tedy nutné využívat další aplikaci.

Závěr
Kamera Yale Home View 303W EL002701 v ceně 2 990 Kč včetně DPH přináší jednoduchý způsob, jak sledovat domácnost a v případě delší dovolené budete vědět, co se u vás doma děje. Instalaci navíc zvládne i „technický antitalent“.

Je nutné i ocenit podporu výrobce, kdy kamera, kterou jsme dostali, byla určena novinářům, a tedy již zaregistrovaná na nějaký účet a nešla aktivovat. Stačí ale sejmout štítek s MAC adresou kamery a odeslat na mailovou adresu podpory. To jsme udělali a reset proběhl asi do dvou hodin od odeslání fotografie.

Plusy
- Design a zpracování
- Instalace
- Synchronizace do Dropboxu
- Noční režim

Mínusy
- Občasný pád aplikace v prostředí iOS
- Pouze HD rozlišení kamery

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace