Test: Ledlenser iF4R – výkonný pracant vnese světlo do temnoty

Test: Ledlenser iF4R – výkonný pracant vnese světlo do temnoty
Autor: Redakce/Filip Klasna|Popisek: Ledlenser iF4R
13 / 11 / 2021, 09:00

Z dílny společnosti Ledlenser dorazila do redakce SECURITY magazínu pracovní svítilna s označením iF4R o maximálním výkonu 2 500 lumenů a funkcí powerbanky. Ledlenser na tuto svítilnu poskytuje neuvěřitelných 7 let záruky.

Po otevření krabice se objeví velké černé tělo svítilny s držákem pro snadnou manipulaci. Dále v krabičce naleznete napájecí adaptér a manuál. Ledlenser iF4R váží 963 gramů při rozměrech 235 x 44 x 111 mm.

Ledlenser zezadu

Svítilna disponuje celkem 5 úrovni jasu, které se ovládají velkým složeným pogumovaným tlačítkem na zadní straně svítilny. Centrální část tlačítka označená žlutým terčem zapíná a vypíná světlo při každém stisknutí, zatímco tlačítko plus zvyšuje úroveň jasu a tlačítko mínus úroveň jasu snižuje. Výkon svítilny začínající na 200 lumenech je indikován červeným LED indikátorem, který je umístěný nad centrálním tlačítkem. Při zvýšení úrovně jasu se postupně rozsvěcují další červené body, dokud se nedosáhne maximálního výkonu svítilny, který dosahuje 2 500 lumenů.

Nalevo od centrálního tlačítka je grafický symbol baterie, po jehož stisknutí se rozsvítí stejné LED diody, ale tentokrát zeleně a zobrazuje stav nabití Li-Ion baterie. Baterie umožní svítilně provoz na zmiňovaný maximální výkon po dobu udávanou výrobcem na 78 minut, naopak při nejmenším výkonu 200 lumenů vydrží až 15 hodin.

Pod centrálním tlačítkem je zakrytý USB slot a nabíjecí port. Svítilnu je možné dobíjet pomocí adaptéru, který je součástí dodávky. Průběh nabíjení je opět možné sledovat na již zmíněných stavových diodách, které se postupně jak se baterie dobíjí rozsvěcují. Plně nabití trvá necelé 4 hodiny.

Již zmíněný USB port na zadní straně svítilny umožňuje dobíjení externích zařízení jako je například telefon. Zde by možná stálo za úvahu vylepšit další generaci ještě o USB-C port.

Tmavé tělo svítilny schovává i další překvapení. Tělo je vybaveno držákem v podobě rámu s madlem pro snadné přenášení a kloubem umožňujícím umístění svítilny na různé povrchy se zachováním stability. Navíc je v rámu držáku i silný magnet, který umožní přichycení svítilny na vrata garáže nebo jiné magnetické povrchy v dosahu. Na karoserii auta bych ale svítilnu raději nedával, i když jsou magnety schované pod vrstvou gumy. 

Výkonná dioda se při nastavení maximálního výkonu samozřejmě zahřívá, a tak je zadní strana svítilny za diodou vybavena velkých chladičem, takže nehrozí spálení při dotyku čočky svítilny a povrch zůstává maximálně lehce zahřátý.

Samozřejmostí je vodotěsnost svítilny podle standardu IP54, tedy iF4R je odolná proti stříkající vodě a je chráněna proti vniknutí prachu. Nedávat tedy do bazénu, na to určitě není stavěná, ale v dešti se Ledlenseru nic nestane.

Hodnocení
iF4R je výkonný pracant, se kterým se nemusíte bát, že zůstanete v garáži, dílně nebo na zahradě po tmě. A pokud se Vám vybije telefon, tento obřík ho ještě navíc díky funkci powerbanky dobije. Jako vždy u svítilen společnosti Ledlenser se provedení svítilny zcela bezchybné a materiály působí hodnotně.

Plusy
Světlený výkon
Chlazení svítilny
Funkce Powerbanky

Mínus
Chybějící stativová hlava

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace