TEST: Monitor HP P34hc G4 – nejlepší přítel člověka na home office v době covidové

TEST: Monitor HP P34hc G4 – nejlepší přítel člověka na home office v době covidové
Autor: Redakce: Filip Klasna|Popisek: Monitor HP P34hc G4
28 / 03 / 2021, 09:00

Na test nám přišla zatím asi největší krabice, v jaké kdy testované zařízení dorazilo do SECURITY magazínu. Není se čemu divit, krabice s logem HP totiž skrývala 34“ zahnutý širokoúhlý monitor HP P34hc G4, což je aktuální novinka amerického výrobce s poměrem stran 21:9. HP P34hc G4 je certifikován podle Energy Star a TCO, ale také registrován v registru ekoznačky EPEAT pro udržitelnou elektroniku.

Balení obsahuje samotný monitor s matným povrchem o úhlopříčce 86,36 cm (již zmíněných 34“) s WQHD rozlišením 3 440 x 1 440 bodů a množství propojovacích kabelů, takže po koupi monitoru nehrozí neplánovaný výlet k nejbližšímu prodejci IT v okolí, nic totiž nechybí. Jsou zde kabely pro připojení HDMI, DisplayPortu, USB-C a USB-B plus napájecí kabel. Zdroj je zabudovaný v monitoru.

Noha a podstavec monitoru jsou v balení oddělené, ale stačí je jen přicvaknout a monitor je připraven na připojení k počítači. Každopádně zde je nutné si dát pozor na vyšší hmotnost monitoru (přes 10,5 kg) a opatrně s ním při zapojování kabelů manipulovat. Stojan je výškově a bočně nastavitelný, aby vám pomohl najít polohu obrazovky, která je pro vás ta pravá.

Veškeré ovládací prvky jsou zezadu v pravé části monitoru, konektory pro připojení externích zařízení se nacházejí v pásu ve spodní části monitoru. Velmi rychle si na toto uspořádání zvyknete a naučíte se odpočítat tlačítka pro pohyb v OSD menu nebo potvrzení úkonů.

Port USB-C umožnuje, aby monitor sloužil jako USB hub, což je zcela ideální pro home office stůl, kdy se většinou místa nedostává. Pokud vlastníte firemní notebook a nesnášíte dělat tabulky na malém displeji (ano i 15,6“ je pořád malý displej), rozhodně už na stole kromě monitoru a klávesnice s myší nic nepotřebujete. O napájení až 65 W a připojení všech zařízení se postará USB-C kabel.

Monitor HP P34hc G4

Model P34hc G4 přichází se čtyřmi porty USB-A, portem HDMI 2.0, specifickým portem od HP DisplayPort a 3,5 mm zvukovým konektorem. Má v sobě integrované i poměrně slušně hrající 3 W reproduktory postačující na běžné použití. Pokud si ale budete chtít večer zahrát nějakou hru, nebo pustit film, doporučuji buď sluchátka, nebo kvalitní externí reproduktory. Obnovovací frekvence je u WQHD rozlišení až 100 Hz, jas 250 Nitů a kontrast 3 500:1. Co se týče případného hraní na tomto monitoru, je nutné si uvědomit, že pokud notebook nedisponuje opravdu výkonnou grafickou kartou, může se počet frame za vteřinu stát poněkud bolestivým tématem. Díky velikému rozlišení je zapotřebí grafická karta alespoň na úrovni NVIDIA GeForce GTX 1060 a i ta má s hrou na plné detaily občas problém.

A protože je jasné, že u monitoru se tráví čas i ve večerních hodinách, disponuje úpravou intenzity modrého světla ve třech režimech, Low Blue Light, Reading a Night a vy si tedy nastavíte přesně to, co vyhovuje vám a vašim očím.

Hodnocení:
Ideální monitor pro práci doma, který díky vysokému počtu portů a integraci USB-C umožňuje efektivní práci bez hromady kabelů a hubu na stole. Pokud si můžete dovolit umístit tak velký monitor na stůl, jedná se opravdu o skvělou volbu.

+ matný povrch
+ množství portů včetně USB-C a napájení z něj
+ podpora G-Sync od Nvidia
- poněkud slabší zvuk reproduktorů

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace