TEST - powerbanka Verbatim: stříbrný elegán

TEST - powerbanka Verbatim: stříbrný elegán
31 / 03 / 2020, 12:30

Na test nám dorazila powerbanka od společnosti Verbatim s kapacitou 10 000 mAh a funkcí Quickcharge. A jak si v testu vedla?

Jednoduchá krabička obsahuje stručný návod, napájecí kabel a samotnou powerbanku. Elegantní kvádřík je proveden v stříbrném hliníku s boky v tmavém plastu, který zlepšuje úchop powerbanky a zamezuje vyklouznutí z ruky. Hmotnost stříbrného kvádříku 230 g a tak vás rozhodně na cestách nijak zvlášť nezatíží, zvláště ve spojení s kompaktními rozměry 135,5 x 70 x 13,5 mm.

Na přední části naleznete dva klasické porty USB-A sloužící pro napájení dalších zařízení, jeden port USB-C umožňující jak napájení samotné powerbanky, tak napájení externího zařízení a konečně i microUSB port pouze pro napájení powerbanky.

Powerbanka a její porty

Na jednom boku jsou stavové diody ukazující zbývající kapacitu, na druhém tlačítko, po jehož stisku se diody aktivují. Během nabíjení powerbanky diody ukazují, jak celý proces postupuje.

Díky vysokému počtu USB portů je možné nabíjet až 3 zařízení najednou. Powerbanka podporuje rychlé nabíjení díky funkci Quick Charge 3.0, kdy zařízení samo vyhodnotí kompatibilitu připojeného zařízení a podle ní řídí napájecí výkon.

Kapacita 10 000 mAh je zcela dostatečná pro několikanásobné nabití mobilního telefonu nebo tabletu, na cestách poslouží i jako nabíječka svítilen vybavených USB portem. Výrobce Verbatim nabízí i univerzální kabel vybavený nejběžnějšími koncovkami Lightning, USB-C a microUSB, což je v kombinaci s touto powerbankou nepřekonatelné duo pro výpravy bez možnosti připojit se do zásuvky. Univerzální kabel má navíc opletení z nerezové oceli a proto nehrozí jeho mechanické poškození.

Nabíjení jsme vyzkoušeli s telefonem iPhone 11 Pro Max, který má baterii s kapacitou 3 969 mAh. Telefon vybitý na 20 % jsme za 30 minut nabili na 80 % procent kapacity. Po zapojení dalšího telefonu na powerbanku došlo ale ke značnému zpomalení a na 100 % kapacity se iPhone dostal až za dalších 20 minut.

Hodnocení

+ kovové provedení

+ 3 výstupní porty

+ kompaktní rozměry

- chybějící stavový displej

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace