TEST - powerbanka Verbatim: stříbrný elegán

TEST - powerbanka Verbatim: stříbrný elegán
31 / 03 / 2020, 12:30

Na test nám dorazila powerbanka od společnosti Verbatim s kapacitou 10 000 mAh a funkcí Quickcharge. A jak si v testu vedla?

Jednoduchá krabička obsahuje stručný návod, napájecí kabel a samotnou powerbanku. Elegantní kvádřík je proveden v stříbrném hliníku s boky v tmavém plastu, který zlepšuje úchop powerbanky a zamezuje vyklouznutí z ruky. Hmotnost stříbrného kvádříku 230 g a tak vás rozhodně na cestách nijak zvlášť nezatíží, zvláště ve spojení s kompaktními rozměry 135,5 x 70 x 13,5 mm.

Na přední části naleznete dva klasické porty USB-A sloužící pro napájení dalších zařízení, jeden port USB-C umožňující jak napájení samotné powerbanky, tak napájení externího zařízení a konečně i microUSB port pouze pro napájení powerbanky.

Powerbanka a její porty

Na jednom boku jsou stavové diody ukazující zbývající kapacitu, na druhém tlačítko, po jehož stisku se diody aktivují. Během nabíjení powerbanky diody ukazují, jak celý proces postupuje.

Díky vysokému počtu USB portů je možné nabíjet až 3 zařízení najednou. Powerbanka podporuje rychlé nabíjení díky funkci Quick Charge 3.0, kdy zařízení samo vyhodnotí kompatibilitu připojeného zařízení a podle ní řídí napájecí výkon.

Kapacita 10 000 mAh je zcela dostatečná pro několikanásobné nabití mobilního telefonu nebo tabletu, na cestách poslouží i jako nabíječka svítilen vybavených USB portem. Výrobce Verbatim nabízí i univerzální kabel vybavený nejběžnějšími koncovkami Lightning, USB-C a microUSB, což je v kombinaci s touto powerbankou nepřekonatelné duo pro výpravy bez možnosti připojit se do zásuvky. Univerzální kabel má navíc opletení z nerezové oceli a proto nehrozí jeho mechanické poškození.

Nabíjení jsme vyzkoušeli s telefonem iPhone 11 Pro Max, který má baterii s kapacitou 3 969 mAh. Telefon vybitý na 20 % jsme za 30 minut nabili na 80 % procent kapacity. Po zapojení dalšího telefonu na powerbanku došlo ale ke značnému zpomalení a na 100 % kapacity se iPhone dostal až za dalších 20 minut.

Hodnocení

+ kovové provedení

+ 3 výstupní porty

+ kompaktní rozměry

- chybějící stavový displej

 

 

 

Tagy článku