TEST: Univerzální dock od Verbatimu, nezbytný pomocník na cesty

TEST: Univerzální dock od Verbatimu, nezbytný pomocník na cesty
Autor fotografie: Redakce|Popisek: USB-C dock
15 / 08 / 2020, 16:00

Pokud vlastníte moderní notebook vybavený primárně porty USB-C, narazíte po úvodním nadšení na problémy s konektivitou. Ne všechna vaše zařízení jsou tímto portem vybavena a pouze síťové disky či tiskárny nemusí stačit. U značek jako HP nebo DELL většinou ve výbavě naleznete mimo zmíněného USB-C ještě HDMI a klasické USB 3.0, ale pokud máte MacBook Pro nebo Air, jste nahraní.

V tom okamžiku začnete hledat, jak připojit SD kartu, větší monitor a máte několik možností. Buď vyrazit do některého řetězce prodejců příslušenství k Apple a koupit nějaký obrandovaný OEM produkt, nebo se podívat po něčem lepším bez kompromisů. Jedním z takových lepších produktů je například docking systém od Verbatimu s případným názvem Multiport.

Verbatim Multiport obsahuje vše, co můžete na notebooku bez portů potřebovat. V úzkém tmavě šedém kovovém těle se na jedné z delších stran nalézají tři plnohodnoté porty USB 3.0 pro případné připojení klávesnice a myši, nebo disky s klasickým kabelem. 

Verbatim Multiport

HDMI port s podporou plného rozlišení 4K vám zase umožní dostat obraz na velký monitor, což zvedne efektivitu práce několikrát díky odpadnutí nutnosti neustále přesouvat či zmenšovat okna.

Na čelní straně straně Multiportu je umístěn ethernetový port s podporou rychlosti až 5Gbps a průchozí USB-C port, umožňující napájení vašeho notebooku, pokud máte pouze 1 USB-C port, což se může ukázat jako velmi chytré řešení.

Verbatim nezapomněl ani na čtečku SD karet, a abyste nemuseli hledat někde pohozenou redukci z SD na microSD, pro jistotu jsou na druhé delší straně obě dvě čtečky, takže pro přenos dat z karet fotoaparátu je vše připravené a jiné karty už stejně v dnešních Canonech nebo Nikonech nenaleznete.

Multiport se po zapojení všech portů změní v multifunkčního ježka, který není díky malým rozměrům a hmotnosti 70 g určen jen jako cestovní příslušenství, ale hodí se i na běžné pracovní místo, kde poskytne veškerou konektivitu, kterou potřebujete.

Produkt jsme otestovali s notebooky HP EliteBook 860 a MacBook Air 2020 a na obou fungoval bez nejmenších problémů okamžitě po zapojení do USB-C.

Pokud by vás zajímalo, jak se Multiport vejde do tašky, rozměry bez propojovacího kabelu jsou d x š x v 118 x 50 x 16 mm. Efektní provedení v šedém broušeném hliníku vypadá na stole úžasně, v tašce ale důrazně doporučuji držet docking systém v jiné kapse než notebook, aby nedošlo k poškrábání.

Multiport se díky své univerzálnosti stal nezbytným doplňkem v tašce s notebookem na jakékoliv cestě delší než 1 den a mimo konektivity oceníte i fantastické provedení, které ani vedle MacBooku rozhodně ostudu neudělá.

Hodnocení

+ Vysoký počet USB portů
+ HDMI s podporou 4K
+ Kovové tělo

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.