Test: webová kamera Hikvision DS-U02 – skvělý základ pro vstup do světa Full HD

Test: webová kamera Hikvision DS-U02 – skvělý základ pro vstup do světa Full HD
Autor: Redakce/Filip Klasna|Popisek: Hikvision DS-U02
24 / 12 / 2021, 10:00

Do redakčního testu SECURITY magazínu dorazila další webová kamera od čínské jedničky na trhu s video dohledem, společnosti Hikvision. Tentokráte se nejedná o špičkový model pro influencerky a influencery, ale zcela standardní model pro běžnou denní práci v kanceláři.

Malá bílá krabička ukrývá kameru s kabelem a obecným návodem k webovým kamerám Hikvision. Drobná černá kamera je vybavena klipem pro umístění na monitor, který disponuje dokonce i závitem pro uchycení na standardní stativovou hlavu. Klip umožňuje bezpečné přichycení nejen na stolní monitor, ale díky malé velikosti i na úzký rámeček obrazovky notebooku.

Maximální rozlišení kamery s 2 MP snímačem je 1920 x 1080 pixelů a díky systému Plug-and-play je v operačních systémech okamžitě po připojení k dispozici bez nutnosti cokoliv instalovat, což jsme vyzkoušeli již tradičně na počáítači vybaveném systémem Windows 11 a MacBooku Air s Mac OS. Minimální osvětlení je 0.1 Lux @ (F1.2, AGC ON).

Ve všech operačních systémech byla kamerka bleskově detekována a připravena k použití. Kamerka Hikvision DS-U02 zcela bez problémů fungovala v běžných komunikačních nástrojích, jako MS Teams, Zoom nebo Google Hangouts. Kamera disponuje zabudovaným mikrofonem plně dostačujícím pro běžné snímání zvuku.

Hikvision DS-U02 má rozměry  80 mm × 48,6 mm × 42mm a váží pouhých 89 gramů včetně kabel a uchycovacího klipu.

Hodnocení:

Jednoduchá lehká webová kamera s Full HD rozlišením, vestavěným mikrofonem a klipem umožňujícím montáž na stativ plně vyhovuje požadavkům na běžnou kancelářskou práci se skvělým poměrem cena/výkon, kdy si kupujete kameru od světové jedničky v dohledových systémech.

Plusy:

Full HD rozlišení kamery 1920 x 1080
Rozměry kamery
Možnost uchycení na stativ
Cena

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace