Test: webová kamera Hikvision DS-UL4 – obr s 2K rozlišením

Test: webová kamera Hikvision DS-UL4 – obr s 2K rozlišením
Autor: Redakce/Filip Klasna|Popisek: Hikvision DS-UL4
11 / 11 / 2021, 09:00

Do redakčního testu SECURITY magazínu dorazila další webová kamera, tentokrát od čínské jedničky na trhu s video dohledem, společnosti Hikvision.

Tmavá krabička připomínající balení luxusního telefonu obsahuje velkou černou kameru, dva klipy pro přichycení kamery na monitor, jednoduchý tripod, kabel a obecný návod k webovým kamerám Hikvision. Samotný přístroj je na poměry webových kamerek poměrně veliký a již na první pohled zaujme pozornost bílý okraj dominující prostoru okolo čočky kamery. Účel mléčně bílého okraje se projeví v okamžiku, kdy kameru poprvé zapojíte do USB portu počítače. Je to zabudované fotosvětlo, které plní roli studiového osvětlení pro dosvícení scény a osvětlení tmavých prostor. Jeho intenzita se volí dotykovými tlačítky na horní části kamery od vypnutého přísvitu, po oslňující záři.

Na zadní straně kamery je USB-C port, spodní část kamery je vybavena silným magnetem umožňujícím přichycení k přiloženým klipům, z nich ten složitější disponuje i závitem pro uchycení na standardní stativovou hlavu. Klipy umožňují bezpečné přichycení jak na stolní monitor, tak na úzkou obrazovku notebooku.

Maximální rozlišení kamery je 2560 x 1440 pixelů a díky systému Plug-and-play je v operačních systémech okamžitě po připojení k dispozici, což jsme vyzkoušeli tradičně na Windows 10/11 a Mac OS. Mohutná kamera je díky USB-C portu ideální právě i k moderním notebookům disponujícím právě pouze moderními porty USB-C. Webová kamera se vyznačuje dobrým snímáním záznamu i za zhoršených světelných podmínek, tedy za minimálního osvětlení již od 0.1 Lux @ (F1.2, AGC ON).

Mezi podporované kompresní formáty patří standardy MJPG a YUV2.

Kamera Hikvision DS-UL4 má rozměry 47.9 mm × 59.9 mm × 75.4 mm a váží nezanedbatelných 106 gramů bez kabelů a stojánku.

Ve všech operačních systémech byla kamera okamžitě detekována a připravena k použití, a zcela bez problémů fungovala v běžných komunikačních nástrojích, jako MS Teams, Zoom nebo Google Hangouts. Co je zapotřebí z technického řešení kamery vyzdvihnout, je právě onen osvětlovací rámeček, který umožňuje schůzky i ve zcela tmavé místnosti, kdy jasné světlo umožní, aby vás kolegové nebo klienti viděli zcela jasně a vy nerušíte okolí svícením po celé kanceláři.

Hodnocení
Výkonná webová kamera s vysokým rozlišením, vestavěným mikrofonem a fotosvětlem je skvělým pomocníkem v okamžicích, kdy nedostačuje malá kamerka vašeho notebooku, nebo zcela chybí v jako případě stolního počítače. Skvělé je zabudované fotosvětlo, umožňující práci i z temného pokoje, nebo večer.

Plusy
Rozlišení kamery 2560 x 1440
USB-C port
Zabudované fotosvětlo

Mínusy
Relativní velikost

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace