Texas: V troskách horkovzdušného balónu zahynulo 16 lidí

Texas: V troskách horkovzdušného balónu zahynulo 16 lidí
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
30 / 07 / 2016, 19:30

Pád horkovzdušného balónu v Texasu patrně nepřežil nikdo z 16 lidí, kteří v něm letěli.

Podle televize NBC to uvedl místní šerif s tím, že úřady na místě upřesňují počet obětí a jejich totožnost. Příčina havárie dosud není známa. Média informovala o tom, že balón před pádem začal hořet. Podle některých zdrojů vypukl požár přímo v koši. Navíc se zřítil přímo na vedení vysokého napětí.

V případě potvrzení počtu obětí půjde o nejtragičtější nehodu balónu od února 2013, kdy zemřelo 19 lidí v egyptském Luxoru. Rok předtím zahynulo 6 turistů při pádu horkovzdušného balónu ve Slovinsku. Zdroj: rozhlas.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.