Těžce vyzbrojený muž se patrně chystal zaútočit na gay pride v Los Angeles

Těžce vyzbrojený muž se patrně chystal zaútočit na gay pride v Los Angeles
Autor: Pexels|Popisek: Ilustrační foto
13 / 06 / 2016, 10:15

Těžce ozbrojený muž, který řekl, že směřuje do Los Angeles na gay pride byl zadržen brzy ráno v neděli poblíž města Santa Monica. Nebyla zjištěna žádná zjevná souvislost se střelcem na Floridě, sdělily úřady.

Policisté v reakci na telefonát občana nalezli Jamesa Howella z Indiany, jak sedí v bílém vozidle značky Acura se třemi útočnými puškami a zásobníky s vysokou kapacitou, řekl mluvčí policejního oddělení Santa Monica.

Měl sebou také pět galonů (19 litrů) chemických látek, které by mohly být použity na výrobu improvizovaného výbušného zařízení, uvedlo policejní oddělení ve svém prohlášení.

Mluvčí FBI Laura Eimiller sdělila, že zadrženému je dvacet let. Policie v Santa Monice upřesnila, že členové policejní stanice byly zavoláni na prověření podezřelé aktivity, kdy Howel opakovaně klepal na dveře a okna obyvatel Santa Moniky.

LA Pride Festival se koná v oblasti West Hollywood, což je malá obec sousedící s Los Angeles.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace