Thajsko zesiluje bezpečnostní opatření, hrozí mu teroristický útok?

Thajsko zesiluje bezpečnostní opatření, hrozí mu teroristický útok?
Autor: Flickr.com|Popisek: Thajsko
11 / 10 / 2016, 17:00

Thajsko se v nadcházejících dnech obává možného teroristického útoku a zvyšuje bezpečnostní opatření na všech frontách.

Zesílené policejní oddíly hlídkují kolem citlivých bodů, které se mohou stát cílem teroristického útoku-letiště a obchodní domy. Thajsko má důvodné podezření, že by mohlo dojít k teroristickému činu blíže nespecifikované ozbrojené skupiny.

V srpnu došlo k teroristickému útoku v letovisku Chua Cin a dalších městech, kdy bylo odpáleno několik náloží. Thajská vláda nyní podezřívá stejně jako v srpnu muslimské separatisty, kteří vedou z jihu ozbrojený boj proti centrální vládě.

Podle listu The Guardian nyní plánovala ozbrojená skupina útoky pomocí automobilu naloženého bombami v provincii blízko hlavního města Bangkoku. Zatím však neexistuje jasný důkaz o propojenosti teroristických útoků ze srpna s těmi plánovanými.

Bangkok a jeho bezpečnostní složky nicméně zůstávájí v pohotovosti. Hlavní město Thajska totiž bude hostit důležité setkání regionální politických a podnikatelských špiček.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace