Thajsko zvažuje trest smrti pro státní úředníky, kteří přijmou větší úplatek

Thajsko zvažuje trest smrti pro státní úředníky, kteří přijmou větší úplatek
Autor: Flickr.com|Popisek: thajská vlajka
12 / 01 / 2017, 14:00

Státní či jiní úředníci, kteří by vzali úplatek vyšší než jeden milion bahtů (28 milionů dolarů), by mohli čelit trestu smrti.

V pondělí schválil návrh zákona vládnoucí Lidově demokratický reformní výbor. Ze 162 členů Lidově demokratického reformního výboru jich zvedlo pro návrh 155.

Ten také obsahuje příslušné opatření, že pokud se státní úředník dopustí korupce, která nepřesáhne jeden milion bahtů (28 milionů dolarů), hrozí mu až pět let vězení.

Návrh zákona ještě musí projít příslušným legislativním procesem, takže jeho přijetí může nějakou dobu trvat. Jak se vyjádřil jeden ze členů výboru, bude nyní vládnoucí uskupení čekat na doporučení a a jiné připomínky od zákonodárců.

Lidově demokratický reformní výbor je vojenská junta, která se zmocnila vlády v roce 2014. Jako svou prioritu si vytyčila boj proti úplatkářství a likvidaci podezřelých korupčních sítí, které jsou v Thajsku velmi častým jevem.

 

Zdroj: reuters.com

 

související:

Thajsko zesiluje bezpečnostní opatření, hrozí mu teroristický útok?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace