Thajský Bangkok paralyzován dalšími bombovými útoky. Byly uzavřeny školy.

Thajský Bangkok paralyzován dalšími bombovými útoky. Byly uzavřeny školy.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Smrtící exploze v Bangkoku
18 / 08 / 2015, 12:30

VIDEO: Neznámí pachatelé se dnes v centru Bangkoku pokusili o další dva teroristické útoky, které podle místní policie nezpůsobily žádná zranění.

Při dnešním prvním útoku neznámý muž shodil z jednoho z mostů nálož, která explodovala ve vodě. Později další útočník odpálil bombu u stanice městské rychlodráhy. 

Při včerejším teroristickém útoku přišlo o život nejméně 18 lidí a přibližně dalších 120 bylo zraněno. Trubková bomba obalená šatstvem vybuchla uvnitř hinduistického chrámu na rušné křižovatce v centru města. Podle svědků byl výbuch tak silný, že ohnul želené zábradlí kolem svatyně. Po explozi vypukl na místě velký chaos, policisté se snažili zabránit panice a zároveň prohledávali celou oblast kvůli dalším možným náložím. Thajský premiér označil útok v Bangkoku za nejhorší v historii země.

Na záběrech BBC News  je zachycen okamžit výbuchu v hinduistickém chrámu:

Zdroj YouTube, BBC News 

Mezi oběťmi byli i cizinci, zejména z Číny, Hongkongu, z Malajsie, Singapuru a Filipín. Česká ambasáda nemá informace, že by mezi mrtvými byli Češi, kterých je v Thajsku kolem 3000. Policie pátrá po podezřelých. Thajský premiér označil útok v Bangkoku za nejhorší v historii země.

Thajská policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je mladík ve žlutém triku s kudrnatými vlasy a s černým batohem na zádech. Ten ale zřejmě nechal v chrámu, odkud se později ozvala exploze. Z obrázků není zřejmé, jestli je muž thajské nebo jiné národnosti. Thajská policie věří, že útočník je stále v hlavním městě.

Zdroj YouTube, TODAYonline 

Policie údajně nechává všechny vyšetřovací verze otevřené, včetně útoku muslimských separatistů z jihu země nebo čínských Ujgurů, které minulý měsíc Thajsko vyhostilo zpět do Číny. 

V Bangkoku dnes zůstaly uzavřené školy, jinak vše by mělo fungovat podle běžného provozu. Úřady už uvolnily pro dopravu také křižovatku u chrámu, tedy místo včerejšího neštěstí. Tam se teď shromažďují davy turistů i místních obyvatel. 

Tamní úřady letos očekávaly rekordní počet zahraničních návštěvníků. Turistika tvoří deset procent thajské ekonomiky. 

Zdroj: rozhlas.czceskenoviny.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace