The Guardian: Británie vypracovává plán proti migraci z EU

The Guardian: Británie vypracovává plán proti migraci z EU
Popisek: migranti
06 / 09 / 2017, 07:45

Britské ministerstvo vnitra už vypracovalo návrh plánu, jak v zemi co nejvíce omezit pobyt přistěhovalců ze zemí Evropské unie. Podle uniklého dokumentu, na které odkazuje deník The Guardian, mají například méně kvalifikovaní lidé mít možnost kratšího pobytu. Na větší omezení mají také migranti narážet v případě, že si chtějí do Británie přivést rodinu. Zastavit volný pohyb pracovních sil chce Londýn ihned po odchodu z unie v roce 2019.

Text o 82 stránkách je tak prvním dokladem toho, jak se bude pravděpodobně chtít vláda vypořádat s touto politicky citlivou otázkou. Podle The Guardian ale dokument ještě nebyl na vládní úrovni schválen.

"Zjednodušeně řečeno, znamená to, že přistěhovalectví musí být považováno za cenné pro zemi jako celek," uvádí se v textu s tím, že prospěch z něho nemohou mít jen samotní migranti, ale také původní obyvatelé.

Mezi navrhovanými opatřeními, která mají omezit příliv cizích pracovníků, je nejvýše dvouleté povolení k pobytu pro méně kvalifikované lidi a tříleté až pětileté povolení pro osoby s větším vzděláním.

Dokument také předpokládá postupné zavádění nového imigračního systému, který ukončuje právo většině evropských migrantů usídlit se v Británii. Zavádí nová přísná omezení pro rodinné příslušníky.

Pro všechny občany EU má být povinné cestovat do Británie s pasem. Doklady s povolením k pobytu delšímu než několik měsíců mají obsahovat biometrické údaje.

Britský ministr pro migraci Brandon Lewis již koncem července potvrdil, že volný pohyb pracovníků mezi Británií a Evropskou unií skončí ve chvíli, kdy země evropský blok opustí. V tu dobu, tedy na jaře 2019, už podle něj bude platit nový imigrační systém. Ministryně vnitra Amber Ruddová uvedla, že nová pravidla pro příchody do země budou vytvořena tak, aby vyhovovala britským podnikům a také "širší společnosti".

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace