The Sun: Velkou Británii zasáhla vlna kriminality páchané syrskými uprchlíky

The Sun: Velkou Británii zasáhla vlna kriminality páchané syrskými uprchlíky
01 / 08 / 2016, 19:15

Stovky syrských uprchlíků byly ve Velké Británii zatčeny pro řadu trestných činů, včetně znásilnění a zneužívání dětí. Britská policie zveřejnila údaje o trestné činnosti páchané Syřany, kterým byl v Británii udělen azyl.

Podle oficiálních britských statistik bylo do konce března 2016 přesídleno do Velké Británie ze Sýrie 1602 lidí. Syrští státní příslušníci byli letos šestou největší skupinou žadatelů o azyl, o který požádalo 2539 uchazečů. Podle úřadů bylo 87 procentům žádostí vyhověno.

Deník The Sun požádal v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím britskou policii o sdělení počtu případů, kterých se dopustili syrští uprchlíci. A dostal šokující informaci. Jenom v Anglii a ve Walesu bylo v posledním roce zatčeno 897 Syřanů pro řadu trestných činů včetně znásilnění, zneužívání dětí a dalších trestných činů.

Objevily se už obavy, že syrské uprchlíky, kteří získají v Británii azyl,  bude "obtížné asimilovat". Europoslanec Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Ray Finch k tomu uvedl: "Zdá se, že vláda vůbec neví, koho si zve do země." 

Oficiální místa uvedla, že "Britská vláda pokračuje v mezinárodní pomoci v regionech sousedících se Sýrií, s tím, že vhodnější je podporovat syrské uprchlíky přímo na místě, aby se vyhli nebezpečné cestě do Evropy. Velká Británie se zavázala investovat více než 2,3 miliardy liber na pomoc uprchlíkům v Sýrii a stala se tak druhým největším dárcem při řešení syrské uprchlické krize."

Syrským uprchlíkům se nelíbí na skotském ostrově. Je tam nuda a důchodci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.