Theresa Mayová: Vlastní proces brexitu bude spuštěn do konce března 2017

Theresa Mayová: Vlastní proces brexitu bude spuštěn do konce března 2017
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Theresa Mayová
02 / 10 / 2016, 16:30

Britská premiérka prohlásila, že Velká Británie aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy do konce března 2017. Mayová tak ohlásila přesný termín procesu praktického vystoupení země s EU, na což naléhala jednak EU, i její vnitropolitičtí soupeři.

Potom již Velká Británie z hlediska mezinárodního práva nebude dále členem EU a právo jiné předpisy závazné pro členské země EU přestanou pro Velkou Británii platit.

Vyjádření Mayové má rovněž uklidnit a semknout řady konzervativců, scházejících se na výroční stranické konferenci v Birminghamu. Brexit bude klíčovým tématem jednání.

V rozhovoru pro Sunday Times Mayová také řekla, že aktivace článku 50 je prvním krokem k tomu, aby se Velká Británie znovu stala suverénní a nezávislou zemí. Prohlásila, že po březnu 2017 se navrátí autorita a síla voleným orgánům Velké Británie.

Referendum o vystoupení či setrvání Velké Británie v EU proběhlo 23. června a jen těsně zvítězila varianta brexitu. Tehdejšího předsedu vlády Davida Camerona stálo referendum premiérské křeslo, načež se někdejší lídr konzervativců stáhl z politiky úplně.

 

 Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.