Americká letiště zavádí screening teploty cestujících na příletech z Afriky

Americká letiště zavádí screening teploty cestujících na příletech z Afriky
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 10 / 2014, 21:00

8.10.2014 / USA zavádí kontrolování tělesné teploty všech cestujících na příletech ze západní Afriky a důkladné lékařské prohlídky, součástí je i vyplnění dotazníků CDC. Liberijec Thomas Duncan, který se infikoval ebolou v Africe a který po návratu do USA byl převezen ve vážném stavu do dallaské nemocnice, dnes zemřel.
Zdroj: CNN, Reuters

Americká vláda dnes oznámila, že od tohoto víkendu začnou probíhat na vybraných letištích USA detekční kontroly cestujících na příletech ze západní Afriky. Opatření má zabránit vypuknutí smrtícího viru eboly na území USA.

Kontroly budou uahájeny na mezinárodním letišti JFK v New Yorku, a budou rozšířena i na další čtyři letiště - Newark Liberty v New Jersey, Washington Dulles, Chicago O'Hare a Hartsfield-Jackson v Atlantě.

Při kontrole/ screeningu se bude používat neinvazivní přístroj k měření teploty a současně musí cestující vyplnit dotazník Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) kde jsou povinni uvést podrobné informace o své činnosti a aktivitách v západní Africe.

infračervenÝ digitální laserový teploměr

Všichni cestující, kteří přiletí ze Sierra Leone, Guiney a Libérie budou podrobeni ještě další důkladnější lékařské kontrole. Týká se to nejen přímých letů z Afriky, ale i letů s mezipřistáním nebo přestupem na některém ze světových letišť. 

Thomas Duncan, infikovaný ebolou, dnes zemřel v nemocnici v americkém Dallasu

Thomas Duncan (42 let), o kterém jsme psali v našem článku Virus eboly v americkém Dallasu potvrzen. 100 potencionálních nakažených dnes ráno zemřel.

Duncan pracoval jako řidič pro kurýrní společnost. Deset dnů po příletu ze západní Afriky do USA se dostavil do dallaské nemocnice, ale lékaři ho poslali domů s antibiotiky. O tři dny později se vrátil do nemocnice s nezaměnitelnými příznaky viru ebola a byl umístěn v izolaci.

Thomas Duncan

 

Psali jsme také:

Ebola je v Evropě a USA a lékaři uklidňuji: virus se nešíří vzduchem, ale.....

Do měsíce se můžou objevit první případy eboly ve Francii a Velké Británii

Ebola v Texasu: u dalších 10 pacientů je "vysoké riziko" nakažení

Virus eboly v americkém Dallasu potvrzen. 100 potencionálních nakažených

Ebola! Směšná panika nebo děsivá ignorance? Obojí.

Těchonín - místo pro boj s ebolou v Česku

Rada bezpečnosti OSN: epidemie eboly v Africe je "hrozbou pro mezinárodní mír a bezpečnost"

Tagy článku