Jak osvobodit rukojmí islamistických bojovníků?

Jak osvobodit rukojmí islamistických bojovníků?
Autor fotografie: THOR Tactical|Popisek: Ilustrační foto
11 / 08 / 2016, 14:45

Islámský stát se chlubí tím, že mezi uprchlíky do Evropy je téměř 4 000 bojovníků připravených k útoku na křižáky, jak nám říkají. Zatímco vláda čeká na zázrak, Češi nečekají a chodí na kursy pořádané bývalými vojáky a veterány z misí.

Kolegové z Parlamentních listů se zúčastnili jednoho z kursů pořádaných firmou THOR Tactical – kursu v osvobozování rukojmích, zajatých muslimskými fanatiky, kteří k nám pronikli skrytě v současné uprchlické vlně.

Čtěte na Parlamentních listech: Jako jediné médium jsme byli na akci proti muslimským fanatikům. Přísně tajné cvičení vám ukáže, co se může stát

Několik desítek lidí z České republiky a ze zahraničí se vžilo do role islámských teroristů, nebo členů komand. Někteří si vyzkoušeli náročnou roli rukojmí. Výcvik vedou bývalí příslušníci českých speciálních vojenských jednotek SOG a 601. Skupiny speciálních sil, veteránů z bojů v Iráku a Afghánistánu.

Kurs „Save Evrope“ podle majitele agentury THOR Tactical, Lumíra Němce ale nijak nesouvisí se stavem, kdy se na státy Evropy valí vlny migrantů.

Celá akce trvá asi hodinu. Během ní je kompletně vyčištěna teroristy zaminovaná kasárenská budova od sklepů až po dvojitou půdu. Všichni teroristé jsou zlikvidováni, padli i dva policisté a popraveni byli i tři rukojmí.

„Moc rád bych se pletl, ale obávám se, že něco takového se u nás už brzy stane. Konečně, už se i stalo, vzpomeňte na Uherský Brod. Většina uprchlíků jsou sice jen chudáci, co chtějí žít šťastný život, ale nevěřím tomu, že mezi tou masou nejsou i nějací grázlíci. Navíc je to jiná kultura, jiná mentalita. Lidský život pro ně tolik neznamená, jako pro nás. A k zabíjení si už v nějaké formě z nich čuchla spousta,“ neskrývá své obavy před plíživou infiltrací teroristů Lumír Němec.

Mají tyto kursy nějaký smysl? Zeptali jsme se veteránů z 601 a SOGu.

Marcel Havlásek (12 let u 601.skss)

Marcel Havlásek

Celkově si myslím, že podobné kurzy bezpečnostního charakteru mají v dnešní divoké době své opodstatnění. Proč? Protože v nich získáte dovednosti, které by měl každý občan ovládat. Každý by se měl umět ubránit, nebo se o to alespoň pokusit, protože v dnešní sobecké a v celku tvrdé době se s největší pravděpodobností nedovoláte pomoci, obyčejný člověk má strach se do něčeho zaplést, protože by se mu to mohlo vymstít a dnes si každý hledí jen sám sebe (čest výjimkám). Dále, každý by měl umět poskytnout adekvátní a účinnou první pomoc zraněnému a tím mu zachránit život, pokud se nepletu tak tohle je přímo naše povinnost. Nemusíte být fanouškem střelných zbraní, ani držitelem zbrojního průkazu, ale měl by jste umět zbraň ve stavu nejvyšší nouze účinně použít aniž by jste ohrozil sebe, nebo své okolí. Umět se postarat o sebe a své nejbližší v krizových situacích, umět se správně rozhodnout, zachovat si chladnou hlavu v situacích kdy bych za jiných okolností panikařil a ztrácel tím to nejcennější co v tu chvíli mám a to je čas. Nemusí se jednat zrovna o bojovou zónu, tyhle dovednosti, v tuto chvíli mám na mysli dovednosti získané z nejrůznějších kurzů přežití, využijete pokud se dostanete do problémů například v horách a nedokážete si zavolat pomoc.

V těchto kurzech získáte návyky, které vám můžou zachránit život, získáte jiný pohled na věc, budete otázku své bezpečnosti vnímat úplně v jiném světle a v jiných souvislostech, vždyť kde se to má dnes obyčejný smrtelník naučit než v těchto kurzech od podobných firem? Základní vojenská služba zanikla, branná výchova tak jak ji známe z před listopadového období prakticky neexistuje a pokud tak velice okrajově.

Celá Evropa žila 70 let v relativním klidu, nepočítám bývalou Jugoslávii, ozbrojené konflikty se nám vyhýbaly a my Evropané jsme zpohodlněli, nedbáme na svou bezpečnost a sami ji přikládáme strašně malou důležitost. Vemte si, že pokud se politická reprezentace rozhodne šetřit formou škrtů tak nejdříve přijde na řadu armáda a policie. Na jednu stranu je chápu, ale na tu druhou se nám to může šeredně vymstít, stačí se zamyslet nad tím, z jakých zemí přicházejí uprchlíci, většina z nich má bojové zkušenosti a vědí, že „navzdory tomu co vám říkala vaše matka, násilí řeší problémy“. Upřímně, policie nemůže být všude a hned. Takže abych to na závěr shrnul. Za mě a z mého pohledu kurzy podobného typu mají smysl a jsou jednoznačně přínosem, samozřejmě a jen za předpokladu že takové kurzy provádějí opravdoví profesionálové z řad armády a policie.

Ing. Miroslav Lidinský (SOG)

Miroslav Lidinský

Současná katastrofální imigrantská situace bohužel spěje, dříve či později, k podobným situacím. Ostatně na území Francie, Španělska a Anglie, již několik podobných teroristických útoků proběhlo. Stejně tak, jako tragické útoky "osamělých" útočníků v Tunisu a Norsku. Tyto cvičné modelové akce navrhují a řídí instruktoři, kteří mají s těmi nejbrutálnějšími formami násilí a teroru osobní zkušenosti. Lidé ze speciálních policejních a armádních útvarů, kteří museli během své služby často podobné situace reálně řešit. Podobné aktivity jsou určitě přínosné pro takticky zkušenější účastníky, ale velmi vyhledávané jsou i základní kurzy střelecké přípravy na ovládání zbraně, sebeobrany nebo zdravotní přípravy. A jejich návštěvnost bude díky kritické bezpečnostní situaci v Evropě nepochybně stoupat.

 

Tagy článku