Tipy a triky jak ušetřit na PC a jiných hrách na Vánoce

Tipy a triky jak ušetřit na PC a jiných hrách na Vánoce
Popisek: Ilustrační obrázek
09 / 12 / 2016, 15:45

Tentokráte nepřidám novou recenzi, ale spíš pár rad a triků pro rodiče a hráče jak ušetřit. Ne každý totiž ví, jak se dá legální cestou pořídit hra za dosti nižší peníz, než na pultu obchodu či na klasickém e-shopu.

To že dnes existují servery jako Origin, Steam, nebo Uplay, to už jaksi zjistilo hodně hráčů a kdyby i přesto někdo nevěděl rád zde krátce doplním. Jedná se o servery, které patří přímo výrobců PC a jíných her, kde on-line bez krabičky můžete zakoupit originální hru dle Vaší chuti a výběru, jenže to má jaksi háček, pokud není zrovna nějaký výprodej, či slevová akce, ceny jsou zde přinejmenším stejně vysoké jako na pultech kamenných obchodů a nebo, což je úplně šílené i vyšší.

Kde tedy nakoupit? Jde to legálně? Ale jistěže jde, je celá řada nových i už celkem zaběhlých serverů, které Vám prodávají CD klíče k jednotlivým hrám a to za velmi rozdílnou cenu. Příklad uvedu na své vlastní zkušenosti. Starcraft 2 Heart of the swarm byla novinka a stála všude přes 1000 kč, sám jsem zakoupil na jednom obchodě za 794 Kč. Mafia III cena 1290 na serveru 895. A mohl bych pokračovat do aleluja.

Hra

Je to legální? Ano je, jelikož provozovatel serverů Vám pošle buď nascanovaný CD klíč od hry, nebo Vám pošle čistě jen cd-klíč, který zadáte při instalaci hry, nebo jej vložíte do Steam či Origin a jiných platforem a ta Vám aktivuje přístup ke hře.

Další nesporná výhoda je, už žádné další krabičky od her a desítky DVD či blu-ray, které se povalují doma a sedá na ně prach.

Pro rodiče občas toto nakupování přinese i překvapení pro ně samé, někdy se na těchto serverech objeví fakt velké klasiky, které si sám rodič vybavuje z dětství a skutečně za pár kaček (30-90) si nějakou tu oldschoolovku koupí sám. Koneckonců dokonce k tomu existuje i server jménem GOG (Good old games/staré dobré hry) ten Vám hromadu starých pecek přináší, ovšem krom nich i ty nejnovější herní tituly.

Jediné drobné úskalí je platba, platí se on-line kartou, přes Pay pal, nebo další on-line platební portály. Není to snad o tom, že by Vám server cd klíč neposlal, to se mi za 3 roky nestalo, ale spíš jde o to, že Vaše dítě si těžko hru koupí samo, nebo že mu méně příčetný rodič snad dá k dispozici svojí kreditku. Tudíž buďte opatrní a účet na daných serverech mějte pod svou kontrolou, aby Vaše děcko náhodou nevybílilo Váš účet.

Takže shrňme to, jak ušetřit na Vánoce? Poté co vyzkoumáte od dětí jakou hru by rády, projeďte všechny oficiální servery Steam, Origin atd. A sledujte předvánoční výprodeje zdali se tam ona hra neobjeví, dále projít servery věnované prodeji cd klíčů jako Kinguin, G2A, nebo dokonce již máme i srovnavač těchto serverů jménem allkeyshop, který když do něj zadáte Vámi požadovanou gamesu, tak Vám ji na všech serverech vyhledá a ukáže výslednou cenu a seřadí od nejlevnější po nejdražší.

Ovšem některý rodič řekne, ale co to dítě bude mít pod stromečkem? No to už záleží na Vaši fantazii, jestli Vaší ratolesti uděláte dárkový šek, nebo vytvoříte sami krabičku s potiskem s pomocí Vaší tiskárny, je to jen na Vás jak dítěti uděláte radost a věřte že mu jí uděláte a sami sobě taky, protože ušetříte nemalé peníze.

Tolik ke dnešní radě jak ušetřit na Vánoce a o víkendu se můžete těšit na další recenzi.

Autor: Milan Roháč

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.