Tisíce demonstrantů v Římě skandovalo: "Zastavte invazi! Tohle je náš domov!"

Tisíce demonstrantů v Římě skandovalo: &quote;Zastavte invazi! Tohle je náš domov!&quote;
Autor fotografie: Cassatonante / pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Italiano: Manifestazione in difesa dell'economia nazionale, Napoli 2011
22 / 05 / 2016, 12:45

Tisíce lidí se zúčastnilo sobotního protiuprchlického pochodu v italském hlavním městě, který pořádala krajně pravicová skupina Casa Pound.

"Zastavte invazi! Tohle je náš domov," skandoval dav při pochodu kolem přijímacího centra pro migranty a uprchlíky na náměstí Piazza Vittorio. Zdroj: rt.com

Protestující mávali nejen italskými státními vlajkami, ale i vlajkami hnutí Casa Pound, které nesouhlasí s politikou "otevřených dveří" EU a požaduje přísnější hraniční kontroly.

CasaPound je italské politické hnutí, které vychází z neofašismu. Hnutí vzniklo 26. prosince 2003, pod vedením Gianluca Iannone. Zdroj: Wikipedia

Mezi protestujícími byly vidět i transparenty s nápisy "Braňte Itálii," "Já nechci EU" a "Tato Evropa není to, co chceme."

 

Ve stejný den se uskutečnila i demonstrace na podporu uprchlíků pod  heslem: "CasaPound není v Římě vítána". Obě demonstrace proběhly v klidu, uvedl server RT.com. Naopak list lastampa.it uvedl, že antifašisté napadli mikrobus německých turistů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace