Tisíce fotografií misí Apollo na Flickru

Tisíce fotografií misí Apollo na Flickru
Autor fotografie: NASA|Popisek: Ilustrační foto
13 / 10 / 2015, 07:15

8 400 skenů fotografií z amerických misí Apollo nyní v galeriích Flickr! Vysoce kvalitní fotografie v rozlišení 1 800 dpi z materiálů pořízených americkými kosmonauty na fotoaparátech Hasselblad.

Na amerických misích Apollo byly využívány fotoaparáty firmy Hasselblad. Na misích 8, 9, 10 a 11 byly fotografie pořizovány fotoaparátem Hasselblad 500EL. Byly použity i dne 21. července 1969, kdy se američtí astronauté fotografovali na Měsíci. Neil Armstrong vyfotografoval Edwina Aldrina speciálně upraveným fotoaparátem Hasselblad 500EL, vybaveným 60 mm objektivem Zeiss, na 70 mm film.

AS11-40-5903

Tisíce fotografií misí Apollo pod licencí Public Domain jsou k dispozici k volnému použití na tomto odkazu na Flickru. Kvalita fotografií je úžasná!

AS11-40-5869

AS11-40-5878

Zdroj: www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/albums

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace